Bugun...
Süleymanpaşalılar Orhan Gencebay keyfini Ahırkapı Roman Orkestrası ile yaşadı
Tarih: 20-06-2016 19:03:00 Güncelleme: 20-06-2016 19:03:00 + -Süleymanpaşalılar Orhan Gencebay keyfini Ahırkapı Roman Orkestrası ile yaşadı

Süleymanpaşa Belediyesi, Ramazan ayına özel altı konserden oluşan “Süleymanpaşa Ustaları Ağırlıyor” konserlerinin ilkini Ahırkapı Roman Orkestrası’nın Orhan Gencebay Şarkıları konseri ile gerçekleştirdi.

SÜLEYMANPAŞALILAR AMFİ TİYATROYU DOLDURDU

Sahil dolgu alanı amfi tiyatroda gerçekleşen konsere Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat eşi Belgin Eşkinat ile katılırken CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve çok sayıda müziksever Süleymanpaşalı da konsere gelerek amfi tiyatroda Orhan Gencebay Şarkılarını dinleme keyfini yaşadı.

ORHAN GENCEBAY’IN 9 ESERİ SESLENDİRİLDİ

Burhan Şeşen’in sunuculuğunu üstlendiği gecede Ahırkapı Roman Orkestrası, Orhan Gencebay’ın “Korkulu Rüyam, Dil Yarası, Dilenci, Akşam Güneşi, Bir Teselli Ver, Gitti de Gitti, Batsın Bu Dünya, Kaderimin Oyunu ve Gönül” eserlerini seslendirirken gecenin finali vatandaşların isteği üzerine Trakya Havası eşliğinde noktalandı.

EŞKİNAT: “BU GÜZEL GECE İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gecenin sonunda Ahırkapı Roman Orkestrası solistine çiçek takdim eden Başkan Eşkinat; “Olağanüstü bir kabiliyet, olağanüstü bir ses. Ama hepsinden de öte çok çok çalışmak. İşte Orhan Gencebay böyle usta oldu. Onun için çok çalışmak lazım. Bazıları öyle gelip geçiyor ama bazıları yüreklere kazınıyor. Dillerden dile nesillerden nesillere geçiyor. İşte Orhan Gencebay böyle bir baba. Süleymanpaşalılar için 6 serilik bir ustalara saygı konseri hazırladık. Bu akşamki ilk konuklarımız Ahırkapı Roman Orkestrası oldu. Bu güzel gece için onlara teşekkür ediyorum. ” dedi.

“KATİL HASAN TEKİRDAĞ’IN SİMGESİ”

Ahırkapı Roman Orkestrası’nda Tekirdağlı dünyaca ünlü klarnet virtüözü Katil Hasan’ın yeğeninin de olduğunu öğrenen Başkan Eşkinat; “Katil Hasan Tekirdağ’ın simgesi. Sanatıyla, beyefendiliğiyle, yaşamı ile Süleymanpaşa’nın örnek vatandaşlarından biri. Onun için belediye meclisimiz şöyle bir karar aldı. Biz Katil Hasan’ın namıyla büyük bir heykelini Türkiye’nin en büyük heykeltıraşına yaptırıyoruz. Önümüzdeki aylarda da Tekirdağlılara sunacağız.” diye konuştu.

“SÜLEYMANPAŞA USTALARI AĞIRLIYOR” KONSER PROGRAMI

“Süleymanpaşa Ustaları Ağırlıyor” konserleri şu şekilde devam edecek:

23 Haziran 2016 Perşembe 22.00 – Sezen Aksu Şarkıları – Bora Öztoprak

24 Haziran 2016 Cuma 22.00 – Melih Kibar-Çiğdem Talu Şarkıları – Yasemin Mira

27 Haziran 2016 Pazartesi 22.00 – Zeki Müren Şarkıları – Tuğçe Pala
Bu haber 4100 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR