Bugun...
Sporu Desteklemek Toplumsal Bir Görevdir…
Tarih: 06-01-2017 19:47:00 Güncelleme: 06-01-2017 19:47:00 + -


Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “Sporu ve sporun bölgemizdeki en önemli temsilcisi 1959 Keşan Spor Kulübü’nü desteklemek toplumsal bir sorumluluğu gerektirir.

Sporu Desteklemek Toplumsal Bir Görevdir…

1959 Keşan Spor Kulübü Yöneticileri, Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası)’nun Yönetim Kurulu Toplantısında Oda Yöneticileri ile bir araya geldiler.

Keşan Spor 1959 Kulübü Başkanı Adnan Akıncıoğlu ve Kulüp Yöneticilerinden oluşan heyeti, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Cemil Çakıcı, Kadir Mutaf ve Genel Sekreter Erdem Başak karşıladı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, ülkede ve bölgede sporun desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Mustafa Helvacıoğlu şunları kaydetti; 

Sporu Desteklemek Toplumsal Bir Görevi Gerektirir…

“Bölgemiz sporunun en önemli temsilcisi olan 1959 Keşan Spor Kulüp Yönetiminin gayretli çalışmalarını mutlulukla takip ediyoruz. 1959 Keşan Spor Kulüp Yöneticilerimizin ziyareti bizleri iş camiası olarak memnun etmiştir. Sporu ve bölgemizdeki spor etkinliklerinin baş aktörü 1959 Keşan Spor Kulübü’nü desteklemek toplumsal bir sorumluluğu gerektirir. 1959 Keşan Spor Kulübü, bölgenin spor alanında bir marka olması, bölge tanıtımının yapılması ve spor etkinlikleri ile oldukça önemli bir görev üstlenmektedir. 1959 Keşan Spor Kulübü bölgede birlik ve beraberliğin adıdır. Coğrafyamızın zor günlerden geçtiği bu dönemlerde spor bölgeye önemli bir ivme kazandıracaktır. 

Spor Bireyi Topluma Hazırlar…

Sporun etkili ve çekici bir eğitim unsuru olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu kapsamda sporun toplumsal yönden de faydalarını göz ardı edemeyiz.  Kendini kontrol etmeyi, kurallara saygıyı öğretir. Ölçülü ve planlı bir şekilde çalışmayı ve dinlenmeyi öğretir. Birlikte olma, birlikte iş yapma ve bireyin toplumda kendisini belirlemesine olanak verir. Bireyi topluma hazırlar. Genç nesillerin yapıcı, yaratıcı ve üretici olmasında sosyal kaynaşma ve kültürel kalkınmaya büyük etkisi olmaktadır. Yani hangi açıdan bakarsanız bakın sporu ve sporun bölgemizdeki en önemli temsilcisi 1959 Keşan Spor Kulübü’nü desteklemek toplumsal bir görevdir.

Ben bu vesileyle 1959 Keşan Spor Kulübü Yöneticilerine kamuoyu önünde teşekkür ediyor,  tüm kurum, kuruluş ve iş camiasının birlik ve beraberlikte sporun bölgemizdeki en önemli unsuru olan 1959 Keşan Spor Kulübü’ne destek olmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Helvacıoğlu’nun ardından söz alan 1959 Keşan Spor Kulübü Başkanı Adnan Akıncıoğlu’da, Keşan TSO Yöneticilerinin kendilerine zaman ayırarak spora verdikleri önem için teşekkür etti ve şunları söyledi;

“Amacımız Keşan’da spor konuşmak. Genç kardeşlerimiz ile spor faaliyetlerinde bulunarak bölgemizin farkındalığını arttırmak için buradayız. Önemli olan buradaki marka ve değerlere sahip çıkmaktır. İş camiamıza ve STK’larımıza verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyoruz.”

Toplantının devamında Keşan TSO Yöneticileri 1959 Keşan Spor Kulübü’nün çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

 
Bu haber 2058 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR