Bugun...
HALUK KOÇ’DAN ÖZCAN VE ESNAF AVM’YE ÖVGÜLER…
Tarih: 29-10-2015 22:05:00 + - HALUK KOÇ’DAN ÖZCAN VE ESNAF AVM’YE ÖVGÜLER…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, 27 Ekim 2015 Çarşamba günü, CHP Seçim Bürosu açılışının ardından Keşan Belediyesi tarafından yaptırılan ve Esnaf AVM olarak adlandırılan Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

                Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın bilgilendirmelerde bulunduğu Esnaf AVM gezisine; CHP Edirne milletvekilleri ve adayları; Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan ile milletvekili adayı Gürkan Güneser, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkan Vekili İbrahim Dinç, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, İl Genel Meclisi üyeleri; Mehmet Ali Yetim, Erdinç Can, Keşan Belediyesi Başkan yardımcıları Salim Şevik, Cengizhan Aktan, bölge belediye başkanları,  belediye meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

                Tesisi gezen Haluk Koç, daha sonra Esnaf AVM olarak adlandırılan ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan önderliğinde yapılan tesisle ilgili açıklamalarda bulundu.

                Yapılan projenin Keşan’a ve esnafa nefes aldıracak çok güzel bir proje olduğunu belirten Koç, “Bu projeyi üretmesi ve hayata geçmesindeki başarısından dolayı Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı kutluyorum. Eski bir pazaryerinden çok güzel bir Esnaf AVM yaratılması müthiş bir proje. Sinema salonları, konferans salonları gibi sosyal donatılarla alanın zenginleştirilmesi de projeye ayrı bir güzellik katmış. Başkanımızın proje içinde dışarıdan gelen öğrenciler konaklama imkanını da içinde barındıracak bir güzel düşüncesi daha  var. Esnafımızın günümüz koşullarında rekabet açısından çok zor koşullarda mücadele ettiğini biliyoruz. Keşan Belediyesi’nin ev sahipliğinde esnafımız çok daha ucuz bir kiralama ile işyerini çalıştıracak.  Bu proje sosyal demokrat belediyeciliğin çok güzel bir örneğinin vücut bulmuş halidir. İyi ki Keşan Belediyesi CHP’deymiş yoksa buraya Keşanlı esnafın içinde yer alamayacağı başka bir AVM veya rezidans modeli inşa edilir Keşanlılar da dışarıdan bakardı. Bu ve buna benzer esnaf ve vatandaş odaklı projelerin birçok yere Keşan’dan örnek olmasını diliyorum. Keşan Belediyesi’ni ve Başkan Özcan’ı da bu projede ve diğer başarılı uygulamalardaki başarılarından dolayı kutluyorum.” dedi.

                Esnaf AVM hakkındaki düşüncelerini siyasi partililik esasına göre dile getirmediğini, tamamen objektif şekilde yaptığını dile getiren Haluk Koç, “Keşke CHP’de olmayan belediyelerde de bu şekilde halka dönük, sosyal belediyecilik örneği taşıyan, rantı içinde barındırmayan projeler üretilse ve hayata geçirilse onları da kutlasak.

                Haluk Koç, alandaki incelemelerinin ardından Keşan’dan ayrıldı.

Keşan Belediyesi’nin  tarihine altın harflerle geçecek, Trakya'da İller Bankası'ndan alınan en büyük kredi miktarına sahip, bölgenin yüz akı projesi Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi'nde 50 bin 935 m2’lik inşaat alanı içinde çalışmalar sürüyor. Projede, belediye hizmet binasının yanı sıra;  840 tezgahlık pazaryeri, 296 adet dükkan ve ofis, 560 kişilik sinema, tiyatro ve konferans salonu olarak kullanılabilecek çok amaçlı salon, 740 araçlık otopark, kafeterya ve çay bahçeleri de bulunacak. Belediye tarafından yapılan proje sadece pazaryeri projesi değil aynı zamanda Esnaf AVM niteliğinde olacak.

Trakya'da  belediye eli ile yapılan en büyük proje unvanını da elinde bulunduran proje öncesinde bölgede var olan iş yerleri için yumuşak bir geçiş yapılmış, esnafın hiçbirini mağdur etmeden iki ayrı yerde yeni yerler hazırlanmıştı. 
Bu haber 1090 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR