Bugun...
19 Mayýs, program deðiþikliðine raðmen coþkuyla kutlandý
Tarih: 10-05-2015 05:58:00 + -


Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çýkýþýnýn 93. yýl dönümü ile 19 Mayýs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramý, geçtiðimiz Cumartesi günü kutlandý

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çýkýþýnýn 93. yýl dönümü ile 19 Mayýs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramý, geçtiðimiz Cumartesi günü kutlandý.

CUMHURÝYET MEYDANI’NDAKÝ TÖREN

19 Mayýs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramý nedeniyle düzenlenen ilk tören Cumhuriyet Meydaný’nda bulunan Atatürk Anýtý önünde yapýldý.

Sunuculuðunu Keþan Ýlçe Milli Eðitim Müdürlüðü Ar Ge Koordinatörü Baþar Þen’in yaptýðý tören, saat 10.00’da baþladý. Törene, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoðlu, Keþan Kaymakamý Ahmet Narinoðlu, Keþan Belediye Baþkaný Op. Dr. Mehmet Özcan, Keþan Ýlçe Jandarma Komutaný Engin Sakallýoðlu, Ýlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yýldýz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, öðretmenler ile öðrenciler katýldý.

Törende, Atatürk Anýtý’na çelenkler sunuldu ve ardýndan saygý duruþunda bulunuldu.  Keþan Belediye Baþkanlýðý Bandosu eþliðinde ve Keþan Anadolu Lisesi Müzik Öðretmeni Seray Gürses yönetiminde Ýstiklal Marþý söylendi. Ayný anda Keþan Rumeli Tekvando ve Gençlik Spor Kulübü tarafýndan gönderlere bayraklar çekildi.

Daha sonra DOÇEK Bisiklet grubu ile törene katýlanlarý Cumhuriyet Meydaný’nda oluþturulan kortej ile Mehmet Gemici Cennet Bahçesine kadar yürüdü.

CENNET BAHÇESÝ’NDEKÝ PROGRAM

Törenin ikinci bölümü ise Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde yapýldý.

Sunuculuðunu Keþan Ýlçe Milli Eðitim Müdürlüðü ArGe Formatörü Baþar Þen’in yaptýðý etkinlikte, Keþan Halk Eðitimi Merkezi Müdürlüðü, Keþan Belediyesi Çaðdaþ Kadýnlar ve lalacýk Halk Oyunlarý ekipleri gösterilerini sundu. Gösteriler büyük ilgi gördü. Gösterilerin ardýndan 19 Mayýs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramý kutlamalarý çerçevesinde yýl içerisinde düzenlenen; þiir, kompozisyon ve resim dallarýnda dereceye girenlere ödülleri verildi. Kompozisyon dalýnda, Keþan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’nden Nagehan Akdemir 1., Ýlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi’nden Zeynep Elmas 2., Keþan Fen Lisesi’nden Merve Yerlikaya 3., þiir dalýnda; Keþan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’nden Seval Çetin 1., Keþan Fen Lisesi’nden Kübra Koç 2., KTSO (Keþan Ticaret ve Sanayi Odasý)  Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Mehtap Aydýn 3., resim dalýnda; Keþan Anadolu Lisesi’ndenElif Uður 1., Keþan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’nden Kübra Duðan 2. ve KTSO Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Hasan Arda 3. oldu. 1.’lere ödüllerini Keþan Kaymakamý Ahmet Narinoðlu, 2.’lere Keþan Belediye Baþkaný Mehmet Özcan, 3.’lere ise Keþan Yusuf Çapraz Uygulamalý Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ýlknur Kumkale verdi.

Keþan Gençlik Hizmetleri ve Spor Ýlçe Müdür Vekili Vedat Çimen de yýl içerisinde baþarýlý olan Rumeli Gençlik Kulübü taekwondondocularýna madalyalarýný taktý.

Madalya töreninin ardýndan Keþan Belediyesi tarafýndan katýlýmcýlara lokma daðýtýldý.

 

 
Bu haber 548 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR