Bugun...
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı başladı
Tarih: 01-01-1970 00:00:00 + - 
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı başladı
 
 

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı açılışı nedeniyle Keşan Raşit Efendi İlkokulu’nda program düzenlendi.
Programa, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Aras, Okul Müdürü Hakan Kaykı, Aile Birliği Başkanı Nurcan Teoman Çomer ve veliler katıldı.
Dınkırcı, burada yaptığı konuşmada, “Bu gün itibariyle 36 okulumuzda yaklaşık 12.500 öğrencimiz okulla buluşuyor. Giderek artan kitap okuma oranlarından dolayı onur ve gurur duydum. Bu konuda başta annelerinize, babalarınıza ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçe Kaymakamı olarak bu beni ziyadesiyle memnun ediyor.Kuşlar bindikleri dalın kırılmasından korkmazlar, çünkü güvendikleri kırılan dal değil, kanatlarının sağlamlığıdır. Cumhuriyetimizin Kurucu Büyük Başöğretmen Atatürk’ün de işaret ettiği gibi, “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” Yani o kanatları bilimle, ilimle ne kadar güçlü kılarsanız merak etmeyin hayat yolculuğunda siz başarılı olacaksınız. Ünlü düşünür Tagore’un dediği gibi “Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.”Benim sizden istirhamım bu yeni eğitim öğretim döneminde öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonlarını, kitap okuma oranları hep beraber artan oranlı üst seviyelere taşıyalım.  Çünkü sınav başarılarının temelinde kitap okuma alışkanlığı bulunmaktadır.William Shakespeare diyor ki “Önce hayaller ölür, sonra insanlar” sevgili çocuklar hayalleriniz hayatınız süresince hiç ölmesin. Umuyorum ve diyorum ki hep birlikte hep beraber çok daha aydınlık günleri birlikte göreceğiz. Bunun için hep beraber çalışacağız.  2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nın başta öğrencilerimize, ailelerimize ve hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”. Dedi.William Shakespeare diyor ki “Önce hayaller ölür, sonra insanlar” sevgili çocuklar hayalleriniz hayatınız süresince hiç ölmesin. Umuyorum ve diyorum ki hep birlikte hep beraber çok daha aydınlık günleri birlikte göreceğiz. Bunun için hep beraber çalışacağız.  2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nın başta öğrencilerimize, ailelerimize ve hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”. dedi.
Daha sonra Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında okul bahçesine yaptırılan parkın açılış kurdelesini kesti.
Açılıştan sonra Dınkırcı ve beraberindekiler okuldaki bir sınıfı ziyaret etti.
Burada öğrencilerle sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi.

 
 

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 457 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 532 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR