Bugun...
23 Nisan Beyendik'te coþkuyla kutlandý
Tarih: 10-05-2015 05:47:00 + -


Beyendik Belediyesi önünde düzenlenen törene; Beyendik Belediye Baþkaný Nuran Uslu, muhatlar katýldý.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açýlýþýnýn 92. yýl dönümü, dün gerçekleþtirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramý törenleri ile kutlandý. Törenler, Beyendik Belediyesi bahçesi ile Kemal Unakýtan Spor Kompleksi’nde gerçekleþtirildi.

BELEDÝYE ÖNÜNDEKÝ TÖREN

Beyendik Belediyesi önünde düzenlenen törene; Beyendik Belediye Baþkaný Nuran Uslu, muhatlar katýldý.

Tören saat 08.30, Atatürk Anýtý’na çelenk sunumuyla baþladý. Çelenklerinin sunulmasýnýn ardýndan, saygý duruþunda bulunuldu ve törene katýlanlar tarafýndan Ýstiklal Marþý okundu.

BELEDÝYE BAÞKANLIK MAKAMI, DEVREDÝLDÝ

Saat 09.15’ten itibaren belirlenen 7. Sýnýf öðrencisi Mehmet Yýlmaz baþkanlýk makamýnda sembolik olarak bir süre görev yaptý.

BÝR GÜN KÖTÜ BÝR KAZA YAÞAYABÝLÝRÝZ 

Eski okulun bahçesinin futbol sahasý ve basketbol sahasý olarak deðerlendirilmesi gerektiðini belirten Yýlmaz“Eski okulun bahçesinde çocuklar oyun oynarken,  top yola çýkýyor. Öðrenciler saða sola bakmadan direk olarak yola çýkýyor. Bir gün kötü bir kaza yaþayabiliriz.  Ayrýca, belirlenen bölgelerde çocuklarýmýz için kurslar açýlabilir. Beldemizde kullanýlmayan binalarý kütüphane olarak kullanabiliriz. Kültürel açýdan bazý etkinlikler gerçekleþtirebiliriz.” dedi.

HEM YUKARIDAKÝ OKULUN HEM DE ESKÝ ÝLKOKULUN YERÝNÝ ALMAK ÝSTÝYORUZ
Daha sonra söz alan Nuran Uslu ile þunlarý kaydetti: “Eski okulun bulunduðu alanda durum biraz farklý. Yer Ýl Özel Ýdaresi’ne ait, okul Ýlçe Milli Eðitim Müdürlüðü’ne. Ýlk olarak bu yeri belediyeye almamýz gerekiyor. Önümüzdeki hafta Edirne Valimiz ile görüþeceðiz. Ýlk olarak yer sýkýntýsýný çözmemiz gerek. Kalýcý bir þey yaptýðýmýz zaman yerle ilgili sýkýntý yaþayabiliriz. Belediye olarak hem yukarýdaki okulun hem de eski ilkokulun yerini almak istiyoruz.” 
Tören daha sonra Kemal Unakýtan Spor Kompleksi’nde devam etti. 
Vatandaþýn yoðun ilgi gösterdiði tören, günün anlam ve öneminin belirtildiði konuþmalarýnýn yapýlmasýnýn ardýndan, okul öðrencilerinin gösterilerini sahnelemesinin ardýndan sona erdi. 


23 Nisan Ulusal 
Bu haber 584 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR