Bugun...
Abdullah Kemik, TREDAŞ’ın uygulamasını eleştirdi
Tarih: 12-05-2015 06:43:00 + -TL’den yapılacak 50 bin TL’lik bayram yardımının zamanında yapılıp-yapılmadığı ile TREDAŞ’ın elektrik abonelerinden ay sonuna kadar talep ettiği güncellemelerde yaşanan sıkıntılar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Abdullah Kemik, TREDAŞ’ın uygulamasını eleştirdi
 
 

Keşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Abdullah Kemik, yaptığı açıklamada, KSYDV (Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı)’nin ilçe merkezi, belde ve köylerdeki 500 vatandaşa, kişi başı 100’er TL’den yapılacak 50 bin TL’lik bayram yardımının zamanında yapılıp-yapılmadığı ile TREDAŞ’ın elektrik abonelerinden ay sonuna kadar talep ettiği güncellemelerde yaşanan sıkıntılar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal yardımlaşmayla ilgili konuların zamanında yapılıp yapılmadığına muhtarlar ile halkın karar vereceğini ifade eden Kemik,  “Köydeki insanların hiçbir şekilde tepkisi olmaz ama gününde olur diye düşünüyoruz. Gönül isterdi ki tüm ihtiyaç sahipleri bu paradan yararlansaydı. Şimdi, bazı kişilere verilip, bazı kişilere verilmemesi yanlış anlaşılmalara neden olacaktır.” dedi.

Abdullah Kemik, TREDAŞ aboneliklerinin güncellenmesi konusunda özellikle köylerdeki abonelerin büyük sıkıntı çektiklerini dile getirerek, şunları söyledi:  “Bu konuda inanılmaz derecede bir kaos var. Bazı vatandaşlardan 80, bazılarından ise 140 TL alındığını duyduk. TREDAŞ’ın bu konuyu çıkıp halka anlatması lazım. Biz TREDAŞ’tan yetkilileri arayarak sorduğumuzda, daha önce aboneliğinde damga vergisi pulu olmayan kişilerin 80 TL ödemesi gerektiğini, yani ölen kişinin çocuğunun üzerine çevirirken veya ölenlerin aboneliğinin kalkıp diğer çocuğun üzerine çevrilirken 80 TL vermesi gerektiğini söylediler. Ama bir damga pulunun da 80 TL olması fahiş bir fiyat. Eğer yasal olarak haklıysalar bunu çıkıp halka anlatmaları lazım. Burada yetkilinin, sorumlunun çıkıp açıklama yapması gerekiyor. Gidin oraya insanlar birbiriyle kavga ediyor. Bu izdihamı yaratmayacak şekilde, köy köy, belde belde bu insanlara gün verilip güncelleştirmelerin yapılması gerekiyor. Güncelleme yapılırken insanların sırtına binmemek lazım. Bir şey istiyorlarsa bunun on katı bedeli karşılığında bedel talep etmemeliler.”

İnsanların güncellemede ödeyeceği paradan çok ne gibi işlemler yapması gerektiğini düşündüğünü kaydeden Kemik, “İnsanlar bu bürokrasiyi nasıl aşacağını düşünüyor. Bizler de bu vatandaşlara yardımcı olmazsak burada işimiz ne? Onun için ben özellikle TREDAŞ yetkililerine seslenmek istiyorum; sorumlu kimse, güncelleştirme için gerekli olanları çıkıp anlatmalı. Sayın kaymakamımızdan da bu soruna bir çözüm bulunması konusunda destek istiyoruz. Verilen süre bu ayın sonunda bitiyor. Araya bayram tatili girecek. Güncelleme evraklarını ayrıca herhangi bir sıkıntısı olmayanlar veznelere de bırakabilmeli. Orada sıra alıp, kuyruk yapmanın bir anlamı yok.” şeklinde konuştu. 

 
HABER VİDEOSU 
 

Bu haber 432 defa okunmuştur. 
 

YORUMLAR
Bu haber 548 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR