Bugun...
AK Parti Adayı Mercan; birinci önceliğimiz hava kirliliğini önlemek
Tarih: 12-05-2015 07:14:00 + -sonra doğalgaz gelince tahsilata başlayacak." dedi.

 

AK Parti Adayı Mercan; birinci önceliğimiz hava kirliliğini önlemek
 
 

Keşan FM’de salı günleri yayımlanan, Yılmaz Özkaya ile Mustafa Kabakçılı’nın hazırlayıp sunduğu “Gündemde Öne Çıkanlar”  programının önceki günkü konuğu, AK Parti Keşan Belediye Başkanı Adayı Mustafa Mercan oldu.

Saat 14.15’te başlayan programa katılan Mercan, Keşan’la ilgili projeleri ve düşüncelerini ana başlıklar halinde şöyle dile getirdi:

“6 BİN KİŞİYE ULAŞTIM”

“8 Aralık 2013 tarihinde Sayın Başbakan tarafından, bir siyasiye nasip olmayacak şekilde, adaylığımın açıklanması bana nasip oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından adaylığımın açıklanması, benim için onur ve gurur kaynağı oldu. Bu durum aynı zamanda bir de o kadar sorumluluk yükledi. Şimdi farklı bir mecraya geçtik. Keşan’da siyasi partiler içerisinde adaylığı açıklanan ilk kişi de benim. Daha ciddi, daha sorumlu ve projelerimizle daha iyi organize olan bir ekiple Keşanlılar’a ulaşacağız. Ben, hamurunda siyaset olan bir kardeşinizim. Gençlik kolu başkanlığından itibaren Anavatan Partisi’nde birçok görev aldım. Aradan zaman geçse de siyasetle ilgili bir soğuma olmadı. İnsanlar siyaseti takip etmelidir. Her gün birarada olmanın bir anlamı yok. Siyasetten hiç kopmadım. Zaten her gün siyasetin içinde olmak yerine, halkın ihtiyacı olduğu zaman siyaset yapmak gerektiğine inanıyorum.”

“BELEDİYE BAŞKANININ ÖZEL HAYATI ŞEHRİ İLGİLENDİRİR”

Bir başkanın özel hayatı bir şehri ilgilendirir. Bu kanıdayım. Yani bir Şehrülemin ihtiyacı var. Bir aile modeli içerisinde belediye başkanlığının yürütülebileceği bir modeli savunuyorum. Belediye başkanı şehrin hamisidir. Belediye başkanlığı için yıllar önceden ortaya çıkamazsınız. Elim havada kalmadı ve kalmayacak. Ben böyle bir adamım. Her gün ortada olmanın bir anlamı yok. Ben kendi istediğim için ortaya çıktım. Ben böyle bir iradeyi ortaya koydum.”

“ADAY ADAYLIĞIMIN ERKEN AÇIKLANMASI BENİM İÇİN AVANTAJ OLDU”

“Aday olmamla benim insanlara karşı olan tavrım değişmedi. 4 yıl başka türlü yaşayıp da aday olduğunda tavrın değişirse bu yanlıştır. Bu şekil ve kılık değiştirip gelmedir. 7-8 ay benim için az bir süre değil. Kendim için bu konuda bir endişem yok. Aday adaylığımın ve adaylığımın erken açıklanması benim için avantaj oldu. Aday olmak tabii ki önemliydi ama aday adaylığı süreci de benim için çok önemliydi. Ben bu süreçte siyasette zenginleştim. Gayet şık bir seçim süreci yaşayacağız.”  

ESKİ SAĞ PARTİLERLE ARAMIZDA FARK YOK”

“DYP ve ANAP sağ görüşü ile AK Parti sağcılığı arasında bir fark görmüyorum. Turgut Özal’ın düşünceleriyle aramızda bir fark yok. Sadece toplum hazır değildi diyebiliriz. Geldikleri nokta aynı. Ben AK Parti’de olmaktan mutluyum. Merkez sağın ana gövdesi de artık AK Parti’dir. AK Parti iktidarında 12’nci yıla giriyoruz. Cesurca kararlar alacağız.”

“ANDIMIZ’IN DEVRİNİ TAMAMLAMIŞ BİR DÜŞÜNCE OLDUĞUNU SAVUNUYORUM”

“Andımız’ın kaldırılması konusuna bölgemizde olumsuz bakıldı. Ben Andımız’ın devrini tamamlamış bir düşünce olduğunu savunuyorum. Atatürk’e ve cumhuriyete bir saldırı olarak düşünmedim. Bütün yasaklara karşıyım. Başörtüsünün resmi dairelerde serbes
Bu haber 303 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR