Bugun...
AK Parti İlçe Başkanı Çevikel: Karar tavsiye niteliğinde olabilir
Tarih: 12-05-2015 05:45:00 + - 
AK Parti İlçe Başkanı Çevikel: Karar tavsiye niteliğinde olabilir
 
 

AK Parti İlçe Başanı Hakan Çevikel, 17 Temmuz 2013 Çarşmba günü düzenlediği basın toplantısında, partideki adaylık sürecinin henüz başlamadığını kaydetti.

Saat 15.30 sıralarında parti merkezindeki toplantıya Çevikel’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Vural ve Beyendik Belde Başþkanı Salim Değişçi de katıldı.

Çevikel, AK Parti Beyendik Belde Teşkilatı’nın, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu’ya destek vereceğine dair Belde Teşkilat Başkanı Salim Değişçi tarafýıdan basına yapılan açıklamanın yanlıþ ve zamansız olduğunu söyledi.

PARTİMİZİN ADAYLIK SÜRECİ RESMİ ANLAMDA BAŞLAMAMIŞTIR

Beyendik Belediye Baþkanı Nuran Uslu’nun AK Parti’yi iki dönem başarı ile temsil ettiğini  Çevikel, “Nuran Uslu 2 dönemdir belediye başkanımızdı. Beyendik’te başarılı bir belediyecilik yaptığı da ortada. Bölgede Uslu’nun çalışkan olduğunu herkes bilmektedir. Ancak Partimizin adaylık süreci resmi anlamda başamamııştır. Bu anlamda AK Parti Teşkilatları’nın yani bizlerin bir aday adayına ya da şahsa aldatıcı olmamız gibi bir durum asla söz konusu değildir. Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Ama netice itibariyle, sonuç itibariyle AK Parti’den aday adayı olmak isteyen herkese bizim AK Parti olarak kapımız açıktır. İsteyen herkes gelip seçim atmosferi ve aday adaylığı prosedürü içerisinde kırmızı hatların içerisinde kalmak kaydı ile aday adayımız olabilir.” dedi.

KARAR ANCAK TAVSİYE NİTELİĞİNDE OLABİLİR

AK Parti Beyendik Belde Teşkilatı’nın, “Nuran Uslu ile devam etme kararı aldık.” şeklindeki açıklamasının, maksadını aşan bir söz niteliğinde olduğunu ifade eden Çevikel, sözlerini şöyle tamamladı: “O bölgedeki gelişmeleri tahmin ediyorum. <Nuran Başkan ile birlikte devam etme kararı aldık.> Şeklinde bir cümle sarf edilmiştir. Ama bu kararı verecek olan teşkilatlardır ve genel merkezimizdir. Karar ancak tavsiye niteliğinde olabilir. Dolayısıyla da, AK Parti’de Beyendik için de, Keşan için de aynı şeyler geçerlidir. Bizim aday adaylığı sürecimiz net olarak yani resmi takvim anlamında başlamamıştır. Müracaatların ne zaman yapılacağı da genel merkezimizin belirleyeceği tarihle belirtilecek ve bizler de bunu kamuoyunla paylaşacağız. O süreç içerisinde de AK Parti’den aday adayı olmak isteyen kim varsa herkese bizlerin kapısı açıktır. Partimizin aday adaylığı süreci henüz başlamadı Yanlış anlaşılmayı da gidermek anlamında da bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Tabii ki teşkilatın vereceği fikirler teşkilatın ortaya koyacağı karar genel merkezimiz açısından önemlidir”

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 885 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 627 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR