Bugun...
AK Parti Keşan Kurucu İlçe Başkanı Arslan’dan Gülver’e destek
Tarih: 12-05-2015 06:42:00 + - 
AK Parti Keşan Kurucu İlçe Başkanı Arslan’dan Gülver’e destek
 
 

Arslan: “Anketten çıkan sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum”

 AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Salih Arslan, dün yaptığı açıklamada; ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan anket ve sonuçları ile AK Parti aday adayları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

AK Parti’de aday adaylığı başvurularının, 1 Ekim-1 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacağını hatırlatarak sözlerine başlayan Arslan, şunları söyledi: “Salih Arslan aday adayı olmayacak şeklindeki söylemler gerçeği yansıtmıyor. Aday adaylığımı, Kurban Bayramı’ndan sonraki ilk Çarşamba günü açıklayacağım. Ben kendimi aday adayı olarak değil; aday olarak görüyorum.”

“Anketten çıkan sonuçların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum”

Yerel seçimlere az bir zaman kaldığını ve seçimlerle ilgili anket çalışmalarının yapıldığını ifade eden Salih Arslansözlerini şöyle sürdürdü: “Anketten çıkan sonuçların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Anket ve sonuçlarının birileri tarafından kurgulanarak, kamuoyuyla paylaşıldığını düşünüyorum. Anket sadece Keşan’da değil; tüm Trakya’da yapıldı. Ancak, Keşan’da yapılan anketin birileri tarafından yönlendirildiğine inanıyorum. Ankette; AK Parti ve CHP’li aday adaylarının önü kesilmek istenmiş. Bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.”

“Selahattin Vardar’ı, 10 bin kişi de bir kişinin tanıdığını düşünmüyorum”

“Ankette; AK Parti’den Keşan Belediye Başkan aday adayı olarak ismi geçen Selahattin Vardar, %10.4 oranında oy almış. Bu konuda diğer aday adaylarının eleştirileri var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Arslan sözlerine şöyle devam etti: “Selahattin Vardar, aday olmayı bir kenara bırakın; aday adayı dahi olamaz. Kendisinin böyle bir şansının bile olmayacağını düşünüyorum. Çünkü Selahattin Vardar’ı Keşan’da 100 kişide bir kişinin değil; 10 bin kişi de bir kişinin tanıdığını düşünmüyorum. Anketi yapanlar insanları aptal yerine koymasınlar. Keşan’da kimsenin tanımadığı bir kişiyi AK Parti’den Belediye Başkan adayı olarak belirleyip; Keşan Belediyesi’ni kazanmayı hedefliyorsanız, buna herkes güler. Bölgenin ciddi sorunları var ve bunlarla ilgili kendisinin ne bilgi var?”

“Keşan Belediye Başkan adaylığı, Ferat kardeşimize yakışır”

“Ferat Gülver’in Keşan Belediye Başkan aday adayı olmayı düşündüğü iddia ediliyor. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Salih Arslan sözlerini şöyle tamamladı: “Ferat Gülver kardeşimiz, AK Parti’den aday adayı olabilir. Aday adaylığı yarışında Ferat kardeşimiz aday olarak çıkarsa kendisini sonuna kadar desteklerim. Partimiz, gerçek AK Partili birini aday göstermesi durumunda kim olursa olsun gerekli desteği veririz.Ferat kardeşimiz, Keşan Belediye Başkan adayı olarak belirlenmesi durumunda, Salih Arslan olarak bende canla başla mücadele veririm. Çünkü Ferat Gülver, gerçek bir AK Partli’dir.

Keşan Belediye Başkan adaylığı da, Ferat kardeşimize yakışır. Salih Arslan ya da Ferat Gülver kim aday olarak gösterilirse, gösterilsin değişen bir şey yok. Çünkü o da bende gerçek AK Partiliyiz. Burada isimden ziyade, gerçek AK Partilile
Bu haber 603 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR