Bugun...
Ak Partili Baþkanýn isyaný: Hakkýmý helel etmiyorum
Tarih: 10-05-2015 08:07:00 + -Konya’da kapatýlacak belediyelerden biri de Çiðil… 6 bin nüfuslu beldenin Baþkaný Hasan Hüseyin Yaka isyan etti: 100 yýllýk belediye kapatýlýyor. Davutoðlu’nun doðduðu bin 500 nüfuslu ilçe duruyor

Meclis Genel Kurulu’nda görüþmeleri devam eden ve muhalefetin karþý çýktýðý Büyükþehir Yasasý’na AK Parti’den de tepki geldi. Yasayla ilçe olma özelliðini kaybedecek olan 47 ilçe, Meclis’te ‘kapatmayýn’ kampanyasý baþlattý. Ýktidar ve muhalefet partilerine baský yapan ilçeler geri adým atýlmasýný istiyor. AKP’li Konya Çiðil Belediye Baþkaný Hasan Hüseyin Yaka da yasaya isyan etti. Yaka þunlarý söyledi:

MAHALLE OLMAK HAKSIZLIK: Yasa aynen geçerse belediyemiz kapatýlarak mahalleye dönüþtürülecek. Belediyemiz 1917’de kurulmuþ, ilk baþkan 1926’da seçilmiþ. Yakýnýmýzdaki Yukarý Çiðil ile birleþtirilebilirdi. Kapatýlacak olmasý büyük bir haksýzlýk ve adaletsizliðe yol açacak. Adalet sadece partimizin isminde kalacak.

BAKANIN ÝLÇESÝ DURUYOR: Bizden küçük 800 nüfuslu Ahýrlý, Dýþiþleri Bakaný Ahmet Davutoðlu’un doðduðu bin 500 nüfuslu ilçesi Taþkent duruyor. Parti yöneticilerine ilettim ancak haksýzlýða karþý kimse destek vermiyor.

 HAKKIMIZI HELAL ETMÝYORUZ: Belediyemiz kapatýlýrsa en yakýn zamanda yapýlacak seçimde insanlarýmýz nasýl bir tercih yapacaklar, Baþbakan’a hakkýmýzý helal etme noktasýnda tereddütlerimiz var. Ben hakkýmý helal etmiyorum.

1 KURUÞ BORCUM YOK: Ýller Bankasý dýþýnda hiçbir yere 1 kuruþ borcumuz yok. Milletvekillerinden rica ediyorum, 100 yýllýk belediyemizi kapatmayýn. ‘Haksýzlýk karþýsýnda susan dilsiz þeytandýr’.

 

BEYENDÝK BELEDÝYESÝ ÝLE AYNI MÝMARÝ

Ciðil Belediye Baþkaný H.H. Yaka'nýn birleþmelerini istediði Yukarý Çiðil Belediyesi ise 1967 yýlýnda belediye olmuþ.  Ayný dönemde belediye olduðumuz Yukarý Çiðil Belediyesi ile Beyendik Belediye binasý ayný mimaride... Sol tarafta bir tek parký ve kahveci Sami Koz eksik.. (D:)

Küçük Resim

1969 yýlýnda yapýlan Beyendik Belediye hizmet binasý 43 yýldýr kullanýlýyor. Ancak TOKÝ konutlarýnýn inþasý ile birlikte "büyüyen ve geliþen Beyendik"in ihtiyacýný karþýlayamaz oldu.

 
 

Kaynak: Veli Toprak / Sözcü

Bu haber 208 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKE
Bu haber 420 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR