Bugun...
Akın'dan Uslu'ya "Cingöz Recai" benzetmesi
Tarih: 12-05-2015 06:24:00 + - 
Akın'dan Uslu'ya
 
 

Beyendik eski Belediye Başkanı Selami Akın, yaptığı açıklamada, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu’nun eleştirilerine cevap verdi.
CİNGÖZ RECAİ BENZETMESİ…
Akın, açıklamasında şunları kaydetti: “Eskilerde bir film vardı çok ta beğenilmişti. <Cingöz Recai> herkese şapkasını ters giydirir, her şeyin altından kalkar, haksız olduğu halde hep haklı o olurdu. Bizde o filimi zevkle seyrederdik. Şimdi Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, da aynen onun gibi laf ebeliği ile kendi dönemini aklamaya, beceriksizliğini lafla kapatmaya çalışıyor. Meseleleri saptırıyor. Cevap vermeğe değmez ama cevap vermek zorunda kalıyor insan. Benim açıklamalarımı ya anlamamış ya da <Cingöz Recai> hesabı buradan da bir <Siyasi çıkar> çıkarır mıyım hesabı yapıyor. Ben kendisine bir belediye başkanı olarak neler teslim ettiğimi, Belediyenin kuruluşundan dönemime kadar yapılanları ve dönemimde yapılanlara sahip çıkılmadığından bahsettim. Benden önce hizmet veren belediyemize birçok eserler bırakan Rahmetli Cemal Gülverin’den de, İki dönem belediye başkanlığı yapan Cemil Gülver’den de Allah razı olsun her ikisi de beldemize eserler yapmışlardır. Ben bu yapılanlara sahip çıktım ilave ettim. Ama sen onları iki dönem içinde yok paraya sattın savurdun. Benim senden kamuoyuna Beyendik belde halkına açıklamanı istediğim bu kadar değeri sattın belediyenin mali durumu ne? Borcu ne kadardır?” diye sordu.
HİZMET VERENLERDEN DE ALLAH RAZI OLSUN
Selami Akın, son olarak şunları söyledi: “Uzun lafın kısası laf ebeliğine gerek yok; Kaleyi oy toplamak amacıyla belde den 70-80 kişiye iş verme vadiyle sen verdin. Ama şu an beldeden orada çalışan bir elin sayısından da az. Hacı su gurubunu batırmışım. Hacı su gurubu dimdik ayakta etraf belde ve köylere yıllardır içme suyu vermeğe devam ediyor. Önce sen bu guruptan çıktın, bizlerin hayvan sulama arazi sulama gölet’inin suyuna göz diktin belde halkına içme suyu olarak verdin, şu an beğenmediğin batak dediğin gurup tan su almaya başladın. Netice olarak; Ben şahsım olarak halkıma yeterince hizmet verdim, hizmet verenlerden de Allah razı olsun. Dönemimle ilgili olarak her yerde söylediğin 34 bin TL borcuma sahip çıkıyorum. Sizde şu an belediyenin borcunun ne olduğunu açıklarsanız belde halkı bilgilenmiş olur.”

 
 

Kaynak: Volkan Gazetesi

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 553 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 492 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR