Bugun...
Atatürk, ölümünün 75. Yılında anılacak
Tarih: 12-05-2015 06:57:00 + - 
Atatürk, ölümünün 75. Yılında anılacak
 
 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 75’inci yıl dönümü nedeniyle Keşan’da düzenlenecek anma programı belli oldu.

İlk tören, 10 Kasım Pazar günü, saat 08.50'de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayacak. Saat 09.05'te ise 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Buradaki tören, İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından son bulacak. Yarıya indirilen bayraklar, gün batımına kadar aynı şekilde kalacak.

Sevim Yenice Kültür Merkezi’ndeki anma programı ise saat 10.00’da, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayacak. Daha sonra Atatürk’ün 10.Yıl Nutku CD aracılığıyla kendi sesinden dinletilecek. Günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasını Keşan Lisesi Öğretmeni Serhat Ozan Göçer yapacak.

Atatürk’ün askeri kişiliği konulu konuşma, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Armağan Paytoncu tarafından yapılacak. Atatürk’ün dünyadaki yeri, yabancı devlet adamlarının ve gazetecilerin hakkındaki görüşleri ve düşünceleri konulu konuşmayı Keşan Lisesi’nden iki öğrenci yapacak. Atatürk İlkeleri öğrenciler tarafından sunulacak.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi Keşan Lisesi’nden bir öğrenci tarafından okunacak.

Türk Gençliğinin Atatürk’e cevabı Keşan Lisesi Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek bir öğrenci eşliğinde, törene katılan tüm öğrencilerle birlikte okunacak. Keşan Lisesi öğrencilerinden oluşan grup “Her yönü ile Atatürk” adlı canlı panoyu sunacak.

“Mustafa Kemali Düşünüyorum” adlı şiir ise Keşan Lisesi’nden bir öğrenci tarafından okunacak. Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen şiir yarışmasında birinci seçilen eserler okunacak. Keşan’da ki tüm Müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilecek. Bu sırada da Keşan Lisesi öğrencileri tarafından Zeybek oyunu oynanacak. Program, 10.Yıl Marşı’nın Keşan Lisesi Müzik Öğretmeni Korkut Çoban yönetiminde öğrenciler eşliğinde söylenmesi ile son bulacak. Programın sunumu Keşan Lisesi öğretmenlerinden Serhat Ozan Göçer ve Duygu Falay tarafından gerçekleştirilecek.

 
 

Bu haber 799 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR

 Bu haber 568 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR