Bugun...
Bakan Müezzinoğlu, iş adamları ile görüştü
Tarih: 12-05-2015 06:27:00 + -geldi.

 

Bakan Müezzinoğlu, iş adamları ile görüştü
 
 

28 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 09.00′da Keşan Bahçeköy Kavaklık Dinlenme Tesisleri’nde Konyalı İşadamları ile bölgemiz işadamları Bahçeköy Muhtarı Ali Ceylan’ın organize ettiği kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

 Toplantıya Sağlık Bakanı  Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi  Hasan Duruer, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhammet Öztürk,  Edirne İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin, Edirne İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, , Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,  KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başcı, Keşan ve İpsala İlçelerinden Kamu, özel, sivil, sosyal ve siyasal kesimlerin temsilcileri ile Konyalı ve bölgemiz işadamları katıldı.

Burada Köy Muhtarı Ali Ceylan, KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başcı, Keşan Kaymakamı  Bekir Dınkırcı, Edirne Valisi  Hasan Duruer ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu birer konuşma yaptı.

Bekir Dınkırcı, “İlçemizle ilgili tarım, hayvancılık, turizm ve ticaret konularında sayısal verileri paylaştı. İlçemizin konumu itibariye Yunanistan, Gelibolu, Edirne ve İstanbul yolu aksı üzerinde olduğumuzu, müteşebbisleri özellikle tarım ve hayvancılık alanında ortak yarım yapmaya davet etti. İşletme küçüklüklerini işadamlarımızın birlik ve beraberliği ile aştığımız takdirde gelecek dönemde bölgemizin çok ciddi oranda yatırımlar alacağına inanıyoruz.” dedi.
Toplantıdan sonra Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve beraberindekiler 10 yaşındaki Kas Hastası Ege Durmaz’ı evinde ziyaret etti. Bahçeköylü kadınların  hazırladığı kahvaltıda  gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu: “Birileri artık Gezi Parkı eylemlerini malzeme yapmaya çalışıyor. Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı’nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda. seçim yaklaşıyor, herkes elleri sıksın, gönüllerle iletişim kursun. Partiler de aldığı neticenin hakkını versin. Şimdi seçimler geliyor. Biz üzerimize düşen görevi yapacağız. Birilerinin milletin duygularını tahrik ederek milletin istikrarını bozmaya hakkı yok. Birilerinin bu ülkenin güçlü yolcuğunu engellemeye hakkı yok. Bu fotoğrafı millet çok net gördü. Taksim’de yapılmak istenen 3-5 ağacın sökülmek istenmesi değildir. Bu büyük bir oyundur. Birilerinin bu ülkenin ilerleyişini, demokratikleşmesini, sandık iradesini engellemeye yönelik bir harekettir, bir plandır. Bunu millet bozmuştur.”

Müezzinoğlu, demokratikleşme paketine ilişkin sorular üzerine de paketin 30 Eylül’de açıklanacağını hatırlattı.

SAĞLIK TURİZMİNDEN YÜZDE 20 PAY ALIYORUZ

Sağlık Bakanı Mehmet Müeezzinoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada da Türkiye´nin sağlık turizminden alabileceği payın  yüzde 20´sini alabildiğini,5 yıl içinde bunu yüzde 70´lere çıkarmak hedefinde olduklarını söyledi.

Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “Sağlıkta dışarılara gidenler şimdi dışarıdan sağlık için Türkiye’ye geliyor.Bu bir anlamda yol yapmanın ve yol açmanın ne anlama geldiğinin çok  net ispatı. Bizim 2002 yılında yurt dışına tedavi için yurt dışına giden insan sayısı 150 binin üzerinde. Ve ortalama ödedikleri rakam 50-60 bin dolar aralığında. Şimdi 480 bin  yurt dışından sağlık turizmi ile ülkeye gelen var.Şimdi bu gidişi gelişe döndürme anlayışının bir örneğidir. Türkiye  bu bölgede sağlık  turizminden alabileceği  payın henüz yüzde 20’sini alıyor.Benin görevim veya hükümetin görevi  önümüzdeki 5 yılda  bu payı yüzde  70’e çıkarmak. Sağlıkta serbest bölgeleri inşallah önümüzdeki  yıl başlatacağız.Yeni hastane dünyada ilk defa yüzen gemi hastane ilk defa sıfır hastane projesiyle Türkiye yapmış olacak,Türk Milleti yapmış olacak.Ve muasır medeniyet seviyesinin üzeri neymiş o zaman onu evet Atatürk’ten geçinenlere de göstereceğiz.Atatürk’ü kullananlara  da göstereceğiz.Ve bu anlamda Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatanlara da atfedeceğiz.”

 
İlgili GaleriBu haber 466 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR