Bugun...
Bakan Müezzinoğlu’ndan, Beyendik Belediye Başkanı Uslu’ya ziyaret
Tarih: 12-05-2015 14:50:00 + -Bakan Müezzinoğlu’ndan, Beyendik Belediye Başkanı Uslu’ya ziyaret

 
 

* Müezzinoğlu, itfaiye talebinde bulunan Uslu’ya, “İtfaiye aracın, yeterli donanımın olmadan TOKİ için nasıl iskân verdin?" diye sordu

Dün, bölgemizde AK Parti’li belediyelerce yönetilen ilçe ve beldeleri ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu'yu da ziyaret ederek, Uslu'yu kutladı ve beldenin ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
Sabah saat 09.30'da Keşan’a gelen Müezzinoğlu, buradan Edirne Valisi Hasan Duruer ile birlikte Enez'e hareket etti. Enez Belediyesi ziyaretinin ardından Yeni Karpuzlu ve İpsala'ya geçen Bakan Müezzinoğlu ve ekibi, saat 12.30'da Beyendik'e geldi. Müezzinoğlu burada Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mahir Sağlık, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kurtar, bazı daire amirleri ile kamu, özel, sivil, sosyal ve siyasal kurumların temsilcileri tarafından karşılandı.
Belediye Başkanlığı makamında yapılan görüşmede, 1969 yılında inşa edilen belediye binasının yetersiz olduğunu ifade eden Nuran Uslu, belde için en önemli ihtiyacın ise içme suyu olduğunu belirtti. İller Bankasına içme suyu, düğün salonu ve imar çalışmalarının yer aldığı projeleri gönderdiklerini dile getiren Uslu, ayrıca TOKİ ve Saral konutlarında kullanılmak üzere bir itfaiye aracı talep etti.
Uslu'nun itfaiye aracı talebine "Onu TOKİ konutlarını yaparken düşünecektin, ben almam, kendi bütçenden sen alacaksın." şeklinde cevap veren Müezzinoğlu ayrıca, Uslu'ya "İtfaiye aracın, yeterli donanımın olmadan TOKİ için nasıl iskân verdin?" diye sordu. Keşan İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kurtar'dan değerlendirme alan Müezzinoğlu, Kurtar'ın "Beyendik için sabit bir aile hekimi ihtiyacı var." demesi üzerine, gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

....
“HİÇBİR KURUMUN İÇİNDE PARALEL YAPI OLMAMALI”
Bakan Mehmet Müezzinoğlu, ziyaretin ardından bir basın mensubunun, Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç'ın ‘yargının içinde paralel yapının olmaması gerektiği ve bu duruma hakim ile savcıların tayin edilmesiyle çözüm bulunamayacağı’ yönündeki sözleriyle ilgili görüşünü sorması üzerine şunları söyledi:
"İlkesel olarak şunu söyleyebiliriz; devletin hiçbir kurumunda, devlet adına, millet adına hizmet eden farklı bir yapı olmasına hiç kimse, hiçbir dönemde müsaade etmemeli. Kamuda görev yapanların birinci derecede sorumluluğu kamuya hizmettir. Siyasetçilerin görevi de, siyaseten milletin hizmetini çok daha iyi bir noktaya kamuoyu eli aracılığıyla aktarmaktır. O nedenle herhangi bir kurumun ya da kurulun içinde, şu yapı veya bu yapının olması bir defa hukuk devletlerinde, demokrasilerde asla söz konusu olmamalı. Ama ülkemizde ne yazık ki zaman zaman bu süreçleri yaşadık."
Müezzinoğlu, daha sonra kara yoluyla Meriç ilçesine bağlı Küplü beldesine gitmek üzere Beyendik’ten ayrıldı.

....
AÖL MÜDÜRÜNDEN ÇİÇEK
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu Beyendik’e gelişi sırasında yolda karşılayan Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Osman Başak ve beraberindeki 9. sınıf öğrencileri Behiç Yağız Çelik, Ener Solak, Ceren Akbaş, Damla Mandalı, Kerem Gezici ve Aleyna Gündoğdu ile 10. sınıf öğrencisi Turgut Gün, ücretsiz taşıma, yemekhane konusundaki yardımları ve tedavi gören okul öğrencisi Polat S. ile yakından ilgilenmesi nedeniyle, Bakan Müezzinoğlu’na çiçek verdi. 

(ÖNDER GAZETESİ)


 

 Bu haber 724 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR