Bugun...
Başbakan Erdoğan; 'Keşan adayımız Mustafa Mercan' dedi
Tarih: 12-05-2015 07:05:00 + - 
Başbakan Erdoğan; 'Keşan adayımız Mustafa Mercan' dedi
 
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trakya turu kapsamında son ziyaretini dün (8 Aralık Pazar) Keşan’a yaptı. Son 3 gündür bölgede olan ve Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne ile ilçelerinde halka hitap eden Başbakan Erdoğan, dün de saat 15.45 sıralarında helikopterle Keşan Atatürk Stadı’na indi.
Buradan, Başbakanlık otobüsü ile çevre yolu kullanılarak, İstiklal Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na gelen Erdoğan, halka selam vermesinin ardından eşi Emine Erdoğan’la birlikte protokoldeki yerini aldı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine; Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Tamer Ünüvar, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, daire amirleri ve yaklaşık 12 bin kişi katıldı.
Keşanlı klarnetçi Serkan Çağrı ve darbukatör Balık Ayhan’ın kısa müzik ziyafetinin ardından ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahneye çıkarak, halka hitap etti.

“DİK DURACAĞIZ, DİKLENMEYECEĞİZ”

Konuşmasına, “Dik duracağız, diklenmeyeceğiz.  Açılışını yaptığımız, Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan 504 konutun ve 24 derslikli ilkokulun hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek başlayan Başbakan Erdoğan, Trakya maratonunun son durağının Keşan olduğunu belirtti ve şunları söyledi:
“Cuma günü Kırklareli’nde, Pınarhisar’da, Lüleburgaz’da, ardından Tekirdağ, Çerkezköy, Çorlu’da ve bugün Edirne’deyiz. Edirne merkezden yola çıktık, Uzunköprü ve şimdi final Keşan’dayız. Tüm toplu açılış ve törenlerin halkımıza hayırlı olmasını, Trakya’mıza hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Trakya bizi bağrına bastı, biz Trakya’mızda özlem giderdik. Bizim için meydanları, yolları dolduran, bize yüreğini açan, sevgisini dile getiren, her bir kardeşime buradan, Keşan’dan bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.  Trakya’nın, bizim için ayrı bir önemi, ayrı bir manası var. Trakya aynı zamanda Selanik’tir, Gümülcine’dir, İskeçe’dir, Trakya aynı zamanda Deliorman’dır, Kırcaali’dir, Vardar’dır. Daha da gerilere gidersek, Üsküp’tür, Prizren’dir, Priştine’dir ve Saraybosna’dır. Trakya bizim Avrupa’daki ortak tarihimizin canlı şahididir. Bu coğrafyadaki geçmişimizin, tamamının temsilcisidir. Bu gün de tüm Balkan coğrafyası ile olan bütün bu ilişkilerimizin kalbinde Edirne’siyle olan, Tekirdağ ile Kırklareli’siyle ve elbette İstanbul’uyla Trakya’mız bulunuyor.”

“BİZ TÜRKİYE’YE SEVDALIYIZ, BU MİLLETE SEVDALIYIZ”

Trakya’nın tüm renkleri ve farklılıklarıyla ülkenin en kıymetli hazinelerinden biri olduğuna dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz hiçbir ayrıma gitmeksizin, hiçbir fark gözetmeksizin, Trakya’daki her bir kardeşimizi ayrılmaz bir parçamız olarak görüyoruz. Bunun için Trakya’nın kalkınmasına, gelişmesine, büyümesine ayrı bir önem veriyoruz.
Güçlü Trakya demek; Balkanlardaki kardeşliğin, tamamının güçlenmesi demektir. Güçlü Trakya demek; Türkiye’nin Avrupa standartlarına daha da yakınlaşması demektir. Trakya’daki tüm illerimizin, tüm ilçelerimizin kalkınması için büyümesi gelişmesi için her alanda yatırım yapıyoruz.
Edirne sadece Edirne’ye 11 yılda yaptığımız yatırım 5,3 katrilyon liradır. Bizim boş sloganlarla işimiz yok.  Sadece birkaç başlığını söyleyeyim. Orman ve su işleri olarak 1,3 katrilyon, gıda ve tarım olarak 1,2 katrilyon, ulaştırma olarak 740 trilyon yatırım yaptık. İller Bankası olarak 647 trilyon yatırım, TOKİ olarak 388 trilyonluk yatırım yaptık. Bizim hamasetle işimiz yok, bizim istismarla hiç işimiz yok. Biz Türkiye’ye sevdalıyız, biz bu millete sevdalıyız. Türkiye’yi büyütmek, millete eser kazandırmak için her daim yollardayız.
İşte bir ay önce Diyarbakır’daydık, Bismil’deydik, Ergani’deydik. Ondan 1 hafta sonra Trabzon’daydık, Vakfıkebir, Araflı’daydık. Geçen hafta Muğla, Fethiye, Milas ilçelerindeydik. Bu hafta Kırklareli Tekirdağ ve Edirne’deyiz. Durmak yok yola devam. Gittiğimiz her yere hizmetlerimizle ve eserlerimizle gittik.” 

“SIRALARIN ÜZERİNE ÜCRETSİZ OLARAK KİTAPLARI KOYDUK”

Konuşmasına eğitim ve sağlık alanınd
Bu haber 724 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR