Bugun...
Beyendik A.Ö.L. öðrencisi Felsefe Olimpiyatlarý için yarýþýyor
Tarih: 10-05-2015 09:02:00 + -Beyendik TOKÝ Konutlarý'nda eðitim veren Keþan Anadolu Öðretmen Lisesi'nden Gizem Altýn, Uluslararasý Felsefe Olimpiyatýna katýlmak için baþvuruda bulundu. Okul Müdürü Osman Baþak ve Felsefe Öðretmeni Nuriye Paytoncu öðrencilerine güveniyor.

Her yýl farklý bir ülkede yapýlan Uluslararasý Felsefe Olimpiyatýna (IPO) seçme baþvurularý baþlamýþtýr. Türkiye Felsefe Olimpiyatlarý’nýn on yedincisi, 3 Mart 2013’te, on iki il merkezinde yapýlacak.

Amacý; yaratýcý düþünme ve araþtýrma ruhunu geliþtirmek, çaðdaþ dünyanýn düþünsel ve etik problemleri üzerinde düþünmek, okullarda insancýl düþüncenin ve eðitimin geliþtirilmesine katkýda bulunmak olan yarýþmaya ülkemizde de yoðun bir ilgi gösterilmektedir. Olimpiyata katýlan öðrenciler, altýn, gümüþ ve bronz madalya, cep bilgisayarlarý ve Türkiye Felsefe Kurumu yayýnlarýyla ödüllendirilecekler.
 
Türkiye Felsefe Kurumu tarafýndan her yýl lise öðrencilerine yönelik hazýrlanan bu yarýþmaya ilk kez Keþan Anadolu Öðretmen Lisesi 11-C Sýnýfý öðrencisi Gizem Altýn katýlacaktýr. Okul Müdürü Osman BAÞAK ve Felsefe Öðretmeni Nuriye Paytoncu’ nun desteðiyle Çanakkale il merkezinde yarýþmaya katýlacak olan öðrencimize baþarýlar diliyoruz.

 

 
 

Kaynak: kesanhaber.net

Bu haber 388 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Bu haber 517 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR