Bugun...
Beyendik beldesine 2. gölet
Tarih: 18-01-2016 23:25:00 + -Beyendik beldesine 2. gölet

 

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, dün yaptığı açıklamada, beldenin ikinci göleti olacak Mandadere Sulama Göleti’nin beldeye katacağı yararlar hakkında bilgiler verdi.

Uslu, Mandadere Sulama Göleti inşaatının yaz aylarında başlayacağını tahmin ettiklerini dile getirerek, “Projenin başvurusu bitti ve DSİ tarafından 2016 yılı yatırım programına alındı. Bu bölgemizdeki 2. sulama göleti olacak. Buradaki çiftçimize büyük katkı sağlayacaktır. Burada bulunan araziler sulu tarıma geçecektir. Çiftçilerimiz çift ürün alacak ve bu gölet onların da ekonomilerine büyük katkı sağlayacaktır. Sulama alanları da genişleyecektir.” dedi.

“Seddelerin yükseltilmesi için görüşmeler yapıyoruz”

Tarımsal sulama alanının genişletilmesi için gölet seddelerinin yükseltilmesi konusunda görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Nuran Uslu“Beyendik Göleti de yapılırken bin dönüm sulama kapasiteliydi ancak girişimlerimiz sayesinde onu arttırdık. Bu göletin de sulama kapasitesini arttırmak için girişimlerimiz olacak. Kapasite arttırınca kapalı sistem olduğu için pek bir kayıp oluşmuyor. Bölgemizdeki arazilerin çoğunu bu sulama göletleri sayesinde sulamak istiyoruz. Beldede bulunan TOKİ ve bir özel siteye de, yapılacak bu yeni sulama göletinden arıtma vasıtasıyla temiz içme suyu ulaştırabiliriz.” diye konuştu.

 
Bu haber 1182 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR