Bugun...
Beyendik bu kazaya aðladý
Tarih: 10-05-2015 03:08:00 + -


20 Eylül Salý günü saat 11.00 sýralarýnda, meydana gelen olayda, Beyendik'ten Züver Beyaz ve birlikte çalýþtýðý Ýbrahim Taþçý göçük altýnda kalarak hayatýný kaybetti.

20 Eylül Salý günü saat 11.00 sýralarýnda, meydana gelen olayda, Beyendik'ten Züver Beyaz ve birlikte çalýþtýðý Ýbrahim Taþçý göçük altýnda kalarak hayatýný kaybetti.

Beldeye yapýlacak olan çeþmeye su getirmek için, Kartal Tepe mevkiindeki Arif Yörük’e ait tarlada kazýlan çukur içerisinde su borularýný döþeyen Züver Beyaz (57) ve Ýbrahim Taþçi (71), topraðýn kaymasý sonucu altýnda kaldý.

Beyendikli olan Züver Beyaz, belde içerisinde hayýr için yaptýracaðý çeþmeye tarladan çýkartýlan kaynak suyu getirmek için Ýpsala’nýn Pazadere Köyü’nden gelen Ýbrahim Taþçi ile birlikte çalýþýyordu.

Paletli kazýcý ile kazýlan çukura inen Beyaz ve Taþçi, çukurdaki büzlere su borularýný baðlarken, toprak kaymaya baþladý.
Bu sýrada çukurdan çýkamayan Züver Beyaz ve Ýbrahim Taþçi, topraklarýn altýnda kaldý.
Beyaz ve Taþçi’nýn cesetleri; köylüler, maden ocaðý iþçileri ve kazýcýnýn yardýmý ile saatler sonra çýkartýlabildi.
Keþan Ýlçe Jandarma Komutanlýðý ekipleri, Keþan 112 Hýzýr Acil ekipleri, Keþan Belediyesi Ýtfaiye Müdürlüðü ekiplerinin çalýþma yaptýðý olay yerine, Keþan Kaymakamý Ahmet Narinoðlu ve Beyendik Belediye Baþkaný Nuran Uslu da gelerek incelemede bulundu.
Züver Beyaz ve Ýbrahim Taþçi’nin cesetleri, daha sonra, otopsi yapýlmak üzere Keþan Devlet Hastanesi Morgu’na getirildi. Cenazelerin çarþamba günü topraða verildi. 
Ölenlere Allah’tan rahmet; aileleri ve sevenlerine baþsaðlýðý dileriz.

 
 

Bu haber 1419 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ
Bu haber 714 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR