Bugun...
Beyendik eski Belediye Başkanı Selami Akın’dan Uslu’ya yanıt…
Tarih: 12-05-2015 06:16:00 + - 
Beyendik eski Belediye Başkanı Selami Akın’dan Uslu’ya yanıt…
 
 

Beyendik eski Belediye Başkanı Selami Akın, Nuran Uslu’nun Muhammet Örnek’in söylemleri ile ilgili yaptığı açıklamada kendisinin görev yaptığı dönemler ile ilgili yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Akın, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu’nun, CHP belediye başkan aday adayı Muhammet Örnek’in açıklamalarından rahatsız olduğunu ve belediye başkanı olarak görev yaptığı dönemleri tenkit ettiğini ifade etti.

ŞU ANDA BELEDİYENİN ELİNDE NE KALDI?

Uslu’nun, açıklamalarında “Belde de ne dikili ağaçları nede ceketini asacakları bir çivileri yok” şeklinde ifadedeler kullandığının altını çizen Selami Akın, “Yani hizmetleri yok demeğe getiriyor. Aklınca cinlik yaparak kendi dönemini ve yaptıklarını aklamaya çalışıyor.  Tüm belde halkının bildiği Uslu’ya göreve geldiğinde, ayda en az 50-60 bin TL bin TL gelir getiren dört adet otobüs, en azından otuz adet dükkan ve gelirini teslim ettim. Şu anda belediyenin elinde ne kaldı? Benim bildiğim kadarıyla bir makam aracı, gayrimenkul olarak da üzerinde cami olan bir yer. Bu yeri de bankaya ipotek edip bir kredi almışlar. İnşallah kredi ödenir de mahalleli camisiz kalmaz. Kredi hangi parayla hangi gelirle ödenecek oda meçhul. Kredi taksitini gelecek başkan ödesin, ödeyemezse <CHP’liler cami sattırdı> diye söyleyerek muhalefet eder. Uslu’nun dediği gibi <Dikili ağaçları yok> diye bir şey söz konusu değil.  Ağaç vardı ama bu ağaçları ellerinde tutamadılar ve yok parasına satarak günlerinizi gün ederek bugünlere geldiniz. Korkarım alınan kredi zamanında ödenmezse mahallenin ibadet edecek yeri de kalmayacak.”

GÖLET SUYUNU BELDE HALKINA REVA GÖRDÜ

Tenkit etmenin kolay bir şeyler yapmanın zor olduğunu dile getiren Akın, sözlerini şöyle tamamladı: “Nuran Uslu’nun, dönemimle ilgili birçok tenkitleri olmuş. Ama yaptıklarımı, meyvesini yediği dikili ağaçlarımdan hiç bahsetmemiş. Benim dönemimde tarımsal sulamada kullanılmak üzere yaptırdığım göletin suyunu alıp belde halkına içme suyu olarak verdi. Tarımsal sulama ve hayvanların su ihtiyacını karşılaması amacıyla yapılan gölet suyunu belde halkına reva gördü. Hizmet bu ise belde halkı bunu çok iyi değerlendiriyor. Beyendik’i ilk teslim aldığım dönemde belde köy görünümünde idi. Bu konuda çalışmalar yaparak beldeye kasaba durumuna getirdim. Beldenin orta yerindeki dereye, her türlü pislikler akıyordu. Bu dereyi ıslah ederek ve beldenin tüm kanalizasyonları yerleşim yeri dışına benim dönemim de çıkarıldı. Ayrıca, hayvanlarımızın merası olarak kullanılan kaleyi beldeden politik amaçlarla birkaç kişiye iş vermek vadiyle birilerine peşkeş çekti. Karşılığında beldenin merasını yok ettin. Belde insanı bunun sıkıntısını zaman içinde anlayacaktır. Bunun yanında Beyendik merasını da bir türlü halledecektin ama belde halkı çabuk uyandı ve iş işten geçmeden meseleyi önledi. İki dönem belediye başkanlığınız döneminde gözle görülür elle tutulur ne yapıldı? Yukarıda belirttiğim üzere size teslim ettiğim bütün değerleri sattınız savurdunuz. Hizmet buysa bu işi gerçekten çok iyi beceriyorsunuz. Bu işte üzerinize yok. Sizin büyükleriniz de on yılda 80 yıllık Cumhuriyet kazanımlarını yok paraya yerliye yabancıya yollar dahil satmadı mı? Sattı da dış borcumuz mu azaldı? 2002’de 129,6 milyar dolarla aldığınız dış borç 336.9 milyar dolara yükseldi. İşsizlik mi azaldı? O da yok. Zihniyet aynı zihniyet. Küçüğünde de aynı büyüğünde de aynı.”

 
 

Kaynak: Volkan Gazetesi

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 666 defa okunmuştur. Bu haber 990 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR