Bugun...
Beyendik Merasý’nda sürülen alan çimlendirildi
Tarih: 10-05-2015 03:56:00 + -


Beyendik Belediye Baþkaný Nuran Uslu, dün yaptýðý açýklamada, geçtiðimiz aylarda Beyendik Merasý’nda sürülen alanýn çimlendirildiðini ve DSÝ (Devlet Su Ýþleri) Edirne 11. Bölge Müdürlüðü Beyendik Göleti Yukarý Havza Islahý Sahasý’nda aðaçlandýrma çalýþmalarýnýn devam ettiðini belirtti

Beyendik Merasý’nda sürülen alan çimlendirildi
 
 

Beyendik Belediye Baþkaný Nuran Uslu, dün yaptýðý açýklamada, geçtiðimiz aylarda Beyendik Merasý’nda sürülen alanýn çimlendirildiðini ve DSÝ (Devlet Su Ýþleri) Edirne 11. Bölge Müdürlüðü Beyendik Göleti Yukarý Havza Islahý Sahasý’nda aðaçlandýrma çalýþmalarýnýn devam ettiðini belirtti.

Beyendik Göleti Yukarý Havza Islahý Sahasý’nda aðaçlandýrma çalýþmalarýnýn devam ettiðini ifade eden Uslu“Merada daha önce sürülen yere son þekli Valilik, DSÝ ile Gýda, Tarým ve Hayvancýlýk Ýl Müdürlüðü tarafýndan verildi. Burasý ile ilgili bir komisyon kurulmuþtu. Bu komisyonun vermiþ olduðu karar çerçevesinde merada sürülen yerler çimlendirildi. Meraya, macar fi tohumu gibi 4–5 çeþit yem bitkisi ekildi ve gübrelendi. Ekilen alana 6 ton gübre atýldý.  Ekimi tamamlandý ve þuanda aðaçlandýrma çalýþmalarý devam ediyor. Küçükbaþ hayvanlara gölge saðlayacak türdeki aðaçlar ekilecek. Oluþturulan komisyonun belirlediði yere göre aðaçlar ekiliyor.” dedi.  

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 367 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ
Bu haber 553 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR