Bugun...
Beyendik Yıldırım Belediyesi'nin kardeşi oldu
Tarih: 29-11-2016 11:29:00 + -Beyendik Yıldırım Belediyesi'nin kardeşi oldu

Yıldırım ve Beyendik arasında sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda ortak payda sağlayarak işbirliği geliştirmek için gerçekleştirilen protokol Yıldırım Belediyesi’nde düzenlenen törenle imzalandı. Yıldırım Belediye Meclisi kararıyla kabul edilen protokol ile iki belediye çevre, eğitim, kültür, sosyal politikalar- idari ve teknik kapasitelerin geliştirilmesinden, turizm ve ticaretin geliştirilmesine dek pek çok alanda işbirliği ve deneyim paylaşımı yapma imkanı bulacak. Belediyeler arası deneyim paylaşımı ve çalışanlara sağlanacak eğitim imkanının esas olduğu protokolde, idareler arası işbirliği konusunda ortak plan hazırlanması ve uygulanması, yerel kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasında diyaloğun artırılması amaçlanıyor.

 

BAŞKAN EDEBALİ: BİRLİKTE PROJELER ÜRETECEĞİZ

 

Yıldırım’ın kardeşlik şehri olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Osmanlı’nın tohumlarının atıldığı bu topraklar yüzyıllardır barışın ve huzurun yuvası oldu. Balkanlar’dan Kafkaslara hatta ABD’ye kadar uzanan coğrafyada 20’nin üstünde şehir ile kardeş olarak da Yıldırım’ın adını, kültürünü ve şehircilik tecrübelerini paylaşıyoruz. Bizim için ‘kardeş şehir’ olmak sadece bir protokol üstüne atılan imzadan ibaret değil” diye konuştu. Önemli olanın belediyeler arasındaki işbirliğini sürdürmek olduğunun da altını çizen Başkan Edebali, “Kültür, sanat, turizm ve belediye hizmetlerinde işbirliği yaparak bilgilerimizi ve tecrübelerimiz paylaşacağız” dedi.

 

BAŞKAN USLU: YILDIRIM İLE KARDEŞ ŞEHİR OLMAK BÜYÜK AVANTAJ

 

Protokol imza töreninde konuşan Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu ise Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan Yıldırım ile kardeş şehir olmanın kendilerine avantaj sağlayacağını söyledi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin kentsel dönüşüm hamlesinin Türkiye’ye örnek olduğunu da belirten Başkan Uslu, “Belediye ile halk arasında sosyal, kültürel ve ekonomik ağlarımızı güçlendirmek ve bu bağlamda işbirliğimizi geliştirmek, yerel yönetim uygulamaları konularında bilgi ve deneyim paylaşımı yapmak üzere Yıldırım Belediyesi ile kardeş şehir olmaktan mutluyum. Küçük bir ilçe olarak, köklü bir belediye olan Yıldırım Belediyesi’nin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak, ilçemizin yararına olacaktır. Beyendik’i kardeş olarak seçtiğiniz için halkım adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

KAYMAKAM MEHMET AYDIN: GURUR DUYDUM

 

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da protokol imza törenin yaptığı konuşmada belediyeler arası kardeşlik anlaşmalarına büyük önem verdiğini söyledi. “Bir kaymakam olarak bu imzalara şahit olmaktan gurur duyuyorum” diyen Aydın, atılan bu adımın Yıldırım ve Beyendik için hayırlı olmasını diledi.
Bu haber 1743 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR