Bugun...
Beyendikli çiftçiler TÜYAP'taki Tarým Fuarýný gezdi
Tarih: 10-05-2015 08:40:00 + -Keþan ve köylerinden bir gurup çiftçi Ýlçe Tarým Müdürlüðünce düzenlenen organizasyonla, Ýstanbul TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen 2013 Avrasya Tarým Fuarý'ýný gezdi.

Keþan Ziraat Odasý Yönetim Kurulu Baþkaný Hasan Þen baþkanlýðýnda 5 otobüsle Beylikdüzü'ndeki fuara giden ekipte Beyendik'ten Tarým Danýþmaný Remzi Küçük, Belediye Meclis Üyesi Osman Küçük, Ahmet Bilici ve Þuayip Gündoðdu, Aydoðan Mahallesi'nden; Hasan Dinç, Hasan Budak, Ergun Sarý, Muhammet Baþoðlu, Hüseyin Onur, Sami Onur, Muarrem Tunca, Kemalpaþa Mahalle Muhtarý Hikmet Kirez, Hakký Kýrmaz, Hasan Taþçý, Yeni Mahalle'den Salih Kasap, Zülküf Erguvan ve Erol Altan yer aldý.

Küçük Resim

Foto: (Soldan saða: Ergun Sarý, Sedat Bilici, Salih Kasap, Erol Altan, Ahmet Bilicci, Zülküf Erguvan, John Deere Tekirdað Bayiði Ömer Mutlu'dan yeni modeller hakkýnda bilgi aldý.

Keþanlý çiftçiler, yeni üretilen tarým araç gereçlerini inceleyerek yetkililerinden bilgi aldý. Bazý üreticiler de Hayvancýlýk ekipmanlarý, ve Arýcýlýk Malzemeleri standlarýný dolaþarak incelemelerde bulundu.

Küçük Resim

Beyendikli çiftçiler ise John Deere, Fend, Erkunt, Tümosan Traktörlerinin standlarýný dolaþarak incelemelerde bulundu. Çiftçilerimizin dikkatini en çok Fend 7820 model traktör çekti. 10 ton aðýrlýðýndaki traktörün fiyatý tam 500.000 lira. Yani eski parayla yarým trilyon lira.... "Biz bunun 500 litrelik deposunu dolduramayýz" diye espiri yapan çiftçilerimiz, yerli ürünler Erkunt ve Tümosan standýnda 2013 model traktörleri inceledi.

Küçük Resim

Foto; Salih Karaca fuarý dolaþýrken tüm traktörlerin fotoðraflarýný çekerek, "Gelemeyen arkadaþlara göstereceðm" dedi.

Beyendikli çiftçilere Ýstanbul'daki Beyendiklilerden Ýrfan Geçgel ve Ferat Gülver de eþlik etti. Keþan ekibi saat 16.00'da TÜYAP'tan Keþan'a hareket etti.

ÝÞTE FUARIN EN PAHALI TRAKTÖRÜ

 

Eski çiftçilerden Ýrfan Geçgel, emekli olup Ýstanbul'dan Beyendik'e dönünce toprakla, tarýmla uðraþacaðýný söyledi. Geçgel, "Bu yarým trilyon liralýk traktörü almak zor ama, bari yanýnda bir hatýra fotoðrafý çektirelim dedi.

 
 

Bu haber 472 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKE
Bu haber 424 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR