Bugun...
Beyendikli hacı adaylarımızı uğurladık
Tarih: 12-05-2015 06:23:00 + - 
Beyendikli hacı adaylarımızı uğurladık
 
 

Edirne genelinden, Diyanet ve özel şirketler aracılığıyla toplam 305 kişiyi kutsal topraklara uğurlandı.

Edirne’den, Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara hareket eden 41 hacı adayı, sevenlerinin göz yaşları ile yağmur altında uğurlandı.

Edirne’den, Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara hareket eden 41 hacı adayı, sevenlerinin göz yaşları ile yağmur altında uğurlandı.

Selimiye Camii’nde düzenlenen uğurlama töreninin ardından hacı adayları yakınları ile vedalaşarak otobüsle İstanbul’a hareket ettiler.

Edirne İl Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, bugün Hac vazifesini yerine getirmek üzere 41 kişiyi uğurladıklarını söyledi.

Taşçıoğlu, bu yıl Edirne genelinden, Diyanet ve özel şirketler aracılığıyla toplam 305 kişiyi kutsal topraklara uğurlayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Hac önemli bir ibadet. Hac vazifesini yerine getiren insan, doğuşundan hacca gidinceye kadar işlediği günahlarından arınmış oluyor. Dolayısıyla bu kadar büyük bir mükafatın elbette ki sıkıntıları olacaktır. Hac bir cihattır. Allah resulünün dilinde de bu böyledir.

Bu yolculukta da haliyle meşakkatler olacaktır. Allah, bu yolculuğa çıkanların birbiriyle iyi geçinmelerini açık bir şekilde buyuruyor. Bu yolculuğa çıkanlar analarından doğdukları gibi ak ve pak olmak istiyorlarsa, buna riayet etmeleri gerekir."

KEŞAN, UZUNKÖPRÜ, İPSALA VE ENEZ HACILARI BİRLİKTE UÇTU

Keşan, Uzunköprü, İpsala ve Enez ilçeleri hacıları ayrı bir kafile olarak İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket etti.

Keşanlı hacı adayları arasında Beyendik'ten Kazım Erol ve eşi Nazife Erol da yer aldı.

23 Ekim Pazartesi günü Atatürk Havalimanı'nda işlemlerini tamamlayan Kazım Erol ve diğer hacı adaylarımız THY'nin Medine seferiyle kutsal toparklara uçtu.

beyendik.com Genel Yayın Yönetmeni Ferat Gülver'in Dış Hatlar Terminalinden yolcu ettiği Erol çifti çok heyecanlı olduklarını ifade ederek, Kontenjanın en az olduğu bir dönemde Allah bizlere nasip ettiği için çok mutluyuz. İnşallah vazifemizi layıkıyla yerine getirir, o mübarek beldelerde, kendimiz, ailemiz, köyümüz ve ülkemiz için dua ederiz. Rabbim herkese bu güzel vazifeyi yerine getirmeyi nasip etsin." diye konuştu.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN T
Bu haber 458 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR