Bugun...
Beyendik'teki Anadolu Öðretmen Lisesi Öðretmenler Günü'nü kutladý
Tarih: 10-05-2015 08:14:00 + -Beyendik TOKÝ Konutlarýnda eðitim vermekte olan Keþan AÖL (Anadolu Öðretmen Lisesi)’de “Öðretmenler Günü” çeþitli etkinliklerle kutlandý. 
Okul’da gerçekleþtirilen ve saat 12.30 sýrasýnda baþlayan etkinliðe, Beyendik Belediye Baþkan Vekili Sami Salmaz da katýldý.
Okul öðrencileri Haktan Altýnal ve Aleyna Özyýldýrým’ýn sunduðu programýn açýþ konuþmasýný yapan Keþan AÖL Müdürü Osman Baþak, “Öðretmenler Günü”nün önemini vurgulayarak, þunlarý söyledi:

 “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Baþöðretmenliði kabul ettiði gün olan 24 Kasým, 1981 yýlýndan bu yana 'Öðretmenler Günü' olarak kutlanmaktadýr.  Öðretmenlik mesleði bir inanç, ideal iþidir. Birleþtirici, bütünleþtirici ve geliþtiricidir. Öðretmen özverilidir. Daha baþka bir tanýmla bir gönül iþidir. Laik, çaðdaþ, demokratik eðitimden yanadýr. Eðitimin amacý insaný mutlu etmektir. Atatürk’ün ‘Yurtta barýþ, dünyada barýþ’ ilkesini kavramýþtýr. Barýþtan yanadýr, dostluðun ve kardeþliðin yayýcýsýdýr. Atatürk Ýlke ve Ýnkýlaplarýnýn gerçek savunucusu, Cumhuriyetimizin vefakar-cefakar, özverili mimarlarý olan, kalpleri hizmet aþký ve vatan sevgisi dolu deðerli öðretmenlerimizin 24 Kasým Öðretmenler Günü’nü kutlar, mutluluk ve baþarý dileklerimle hepinize sevgiler ve saygýlar sunarým.”

 

DERECEYE GÝRENLERE ÖDÜL

Programda, ilçe genelinde düzenlenen yarýþmalarda kompozisyon dalýnda 1. olan Aysun Sevim ve þiir dalýnda 2. olan Ceren Büyükeren, eserlerini okudu. Daha sonra Okul Öðrenci Meclis Baþkaný Ümmet Alýnlý tüm öðrenciler adýna Müdür Yardýmcýsý Murat Ilýman’a çiçek takdim etti. Anadolu Öðretmen Lisesi Halk Oyunlarý Ekibi de ilk gösterisini bu önemli günde sundu ve büyük beðeni topladý. Ayrýca Okul Aile Birliði tarafýndan öðretmenlere ve konuklara mantý ve tatlý ikram edildi.

 
 

Kaynak: MEDYA KE?AN

Bu haber 339 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Bu haber 517 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR