Bugun...
Beykent'e 200 fidan dikildi
Tarih: 12-05-2015 05:55:00 + -


Beyendik Belediyesi’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj A.Ş’den temin ettiği 200 fidan 16 Ağustos 2013 tarihinde Beykent Mahallesi’ne dikildi.

 
 
Beykent'e 200 fidan dikildi
 
 

Beyendik Belediyesi’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj A.Ş’den temin ettiği 200 fidan 16 Ağustos 2013 tarihinde  Beykent Mahallesi’ne dikildi.
Fidan dikimine Beyendik Belediye Baþkanı Nuran Uslu, Site Müdürü Pınar Tınmaz, belediye personeli ile bazı mahalle sakinleri katıldı.
Burada konuþan Uslu, Beykent Mahallesi’ni ağaçlandırmak amacıyla İstanbul Büyükþehir Belediyesi Aðaç ve Peyzaj A.Þ’den fidan talebinde bulunduklarýný belirterek , “Bunun üzerine buradan incelemelerde bulunmak amacýyla bir mühendis ve iki peyzaj mimarý gönderdiler. Gelen ekip burada incelemelerde bulunarak hangi tür aðaçlarýn ekilebileceðini belirlediler. Geçtiðimiz Çarþamba günü de 200 tane fidan elimize ulaþtý. Çeþitli türler var. Gezi parkýnda 2 aðaç için feryat koparanlara söylüyoruz; biz aðaç kesmiyoruz, fidan dikiyoruz. Beyendik’e 7 bin adet fidan diktik ve görüldüðü gibi bun konudaki çalýþmalar da sürüyor. Aðaçlandýrmaya partimiz gibi belediyemiz de destek veriyor.” dedi.
Daha sonra söz alan Týnmaz ise, çalýþmalardan ötürü Nuran Uslu’ya teþekkür ettiðini kaydetti.

 

 
 

Kaynak: Ayhan GülverBu haber 1050 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR