Bugun...
Bircan Keşan-Erikli kara yoluna dikkat çektti
Tarih: 22-06-2016 19:02:00 + -Bircan Keşan-Erikli kara yoluna dikkat çektti

 

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’li Üyesi Erdinç Can, sürücülerin dert yandığı taş ocaklarından malzeme taşıyan kamyonlar ile ilgili önlem alınması gerektiğini söyledi.

Can, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte araç trafiği bir hayli artan Keşan-Erikli-Mecidiye yolunda, taş ocaklarından malzeme taşıyan ağır tonajlı kamyonlara dikkat çekti. Sürücülerin de konuyla ilgili dert yandığını dile getiren ErdinçCan“Burada malzeme taşıyan kamyonlar trafiği olumsuz yönde etkiliyor. Bu da kazalara davetiye çıkartıyor. Yıllardan beri kamuoyunda tartışılan kamyonlar için alternatif yol yapılmadığı için sıkıntı bir türlü aşılamamıştır ve yol genişletme çalışması başlamıştır.” dedi.

Yolda şuanda bir çalışma yapıldığını ve bu çalışmanın Dişbudak Köyü yakınlarında devam ettiğini bildiren Can, şunları söyledi; “Öncelikle Edirne İl Trafik Komisyonu, yüksek tonajlı araçların geçiş saatlerini önceki yıllarda olduğu gibi bir an önce uygun bir şekilde belirlemelidir. Ayrıca jandarma trafik ekiplerinin denetimlerini sıklaştırarak tonaj kontrolü ve konvoy halinde giden yüksek tonajlı araçları uyarması ve önlemler alınması, trafiği yaz sezonunda bir nebze olsun rahatlatacaktır.”
Bu haber 1677 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR