Bugun...
Bircan: “Tüm halkımızı referanduma katılmaya davet ediyorum”
Tarih: 06-01-2016 19:12:00 + -Bircan: “Tüm halkımızı referanduma katılmaya davet ediyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, tüm Edirnelileri Edirne Belediyesi'nin gelecekteki 50 yıllık altyapı sorununu çözmek için 10 Ocak 2016 tarihinde yapacağı referanduma katılmaya davet etti.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın önümüzdeki 50 senelik tüm alt yapı sorununu çözmek için yapacağı çalışmaları iki seçenek olarak halka sunacağını hatırlatarak, “Belediyemiz 10 Ocak'ta sandığı koyacak ve soracak: Alt yapıyı yenileyeceğiz. Tüm bu işlemleri parça parça mı yapalım, hepsini aynı anda mı yapalım? Edirnemizin 50 yıllık tüm alt yapı sorunları çözecek bu projeler için halkımız ne derse o olacak” dedi.

Edirne Belediyesi'nin demokratik, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir bir anlayışı benimsediğini sözlerine ekleyen Bircan, “Edirne Merkez'deki 7'den 70'e tüm hemşehrilerimizi 10 Ocak 2016'da yapılacak referanduma katılmaya, yaşadığımız şehrin geleceğinde söz sahibi olmaya davet, 24 mahallemizin muhtarlıklarında kurulacak sandıklarda oy kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kanalizasyon, yağmur suyu toplama kanalı, atık su arıtma tesisi ve içme suyu şebekesiyle Edirne’nin alt yapısının tamamen yenileneceğini belirten Erdin Bircan, bu 4 proje tamamlandığında Edirne’de su patlağı, kanalizasyon taşması, yağmur suyu birikintisi gibi sorunların tamamen biteceğini kaydetti.

 

10 Ocak 2016 Pazar günü düzenlenecek olan referandumda da halka 2 seçenek sunulacağının altını çizen Bircan, “İlk seçenek; 4 projenin aynı anda gerçekleşmesi. Böylece sokakların bir kez kazılması, altyapısı tamamladıktan sonra sokağın kaldırımından, aydınlatmasına kadar tamamen bitirilmesi. İkinci seçenek; her bir projenin çalışmalarını ayrı ayrı zamanlarda yapılıp, sokakların tekrar tekrar kazılması. Halkımız bu iki seçenekten birine karar verecek, Belediyemiz de bunu yapacak” dedi. 
Bu haber 1978 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR