Bugun...
Bölgenin ekonomisi masaya yatırıldı
Tarih: 12-05-2015 13:27:00 + - 
Bölgenin ekonomisi masaya yatırıldı
 
 

Edirne Valisi Hasan Duruer, Keşan’da katıldığı toplantıda bölgeye kurulabilecek organize sanayi hakkında Keşan Kaymakamlığı başta olmak üzere sivil toplum örgütlerinin yöneticilerinden bilgi aldı.
Saat 14.00’te, KTSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya, Vali Duruer’in yanı sıra Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, Edirne Tarım, Gıda ve Havyacılık İl Müdürü Orhan Sarı, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ile sivil toplum örgütlerinin yönetici ve temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Dınkırcı, bölgenin, tarım, ticaret ve hayvancılık bakımından ekonomik yapısı hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgi verdi.
KEŞAN’A ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman da, kalkınmanın artık günümüzde ekonomik unsurların yanında başka faaliyetlerle de tanımlandığına dikkat çekerek, “Bunlardan bir tanesi sürdürülebilirlik. Artık insan toplum ve çevrede ekonomik büyümeyle beraber sürdürülebilirliğini geliştirmesi gerekiyor. İkincisi ise işbirliği. Bu da şuan bizim yapmaya çalıştığımız şey. her şeyi devletten beklememek, her şeye bir şekilde yardımcı olmak için ilgili sivil toplum örgütlerinin, özel sektöründe kalkınma girişimlerinde ellerini taşın altına koyması gerekiyor. Trakya Bölgesi yaklaşık 1,5 milyon nüfusa sahip olan bir bölge. 3 ilden oluşuyor. Ekonomisi de sanayi ve tarım. Tekirdağ’da ciddi bir sanayi yapılanması var. Gıda sektörü de ciddi bir ağırlığa sahip.” şeklinde konuştu.

Daha sonra ise katılımcılara söz verildi. İlk olarak konuşan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bölgenin ekonomik yapısı ve yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

 
HABER VİDEOSU 
 

Bu haber 311 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.Bu haber 485 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR