Bugun...
CHP Adayı Örnek itirazını Edirne'ye taşıdı
Tarih: 12-05-2015 14:40:00 + - 
CHP Adayı Örnek itirazını Edirne'ye taşıdı
 
 

CHP Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, İlçe Seçim Kurulu'na yaptıkları itirazda sonuç çıkmayınca şikayetlerini İl'e taşıdı. 

Örnek beraberinde CHP İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, Beyendik Belde Başkanı Sezgin Gündoğdu ve bazı partililerle birlikte Edirne'de CHP Milletvekili Kemal Değirmendereli ve Edirne Belediye başkanı recep Gürkan ile buluşarak Edirne Adliyesi'nde İl Seçim Kurulu'nda itirazda bulundu.

İtirazın 4 Nisan Cuma günü sonuçlanması bekleniyor. 

....

ÖRNEK: “BEYENDİK’İN KADERİNİ BEYENDİKLİLER BELİRLESİN”
CHP Beyendik belediye başkan adayı Muhammet Örnek Keşan'da yaptığı açıklamada, Beyendik’te adil bir seçim olmadığını iddia ederek, şunları söyledi:
“Beyendik’te yaşanan olaylar bizleri çok üzdü. Beyendik’in kaderini Beyendikliler belirlesin dedik. Fakat olmadı. Biz Beyendik’te çok rahat kazanacağımız seçimi 4 oyla kaybediyoruz. İtirazımızı yaptık. Umarım bu itirazlar sonucunda kazanan taraf biz oluruz. Biz Allah’ın adaletine güveniyor ve inanıyoruz.  İnşallah mutlu haberi veririz. Ola ki olmadı, ama yine de seçimi Beyendik’te CHP kazandı. Beyendik’te yaşayan vatandaşlarımız, CHP’li kardeşlerimiz ve yol arkadaşlarımız Beyendik’te başı dik, alnı açık gezsin. Utanacak biri varsa onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Biz seçimi kaybetmiş değiliz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bizler belki seçimi kaybedeceğiz adaletsiz bir şekilde ama onurumuzu ve şerefimizi sonuna kadar koruyacağız.”

...
GÜNDOĞDU: “SEÇİM GÜNÜ OTOBÜSLERLE İNSANLAR TAŞINDI”
CHP Beyendik Belde Başkanı Sezgin Gündoğdu da Beyendik’te seçimin adil olmadığını iddia ederek, şunları dile getirdi:
“Seçim günü otobüslerle insanların taşındığını gördük. Eğer Beyendik’te belediye başkanlığı koltuğuna gönül rahatlığı ile oturabileceklerse, eğer ‘Ben Beyendik Belediyesini halkın tercihi, teveccühü ile kazandım’ diyebileceklerse onları vicdanları ile baş başa bırakıyoruz. Bizler Beyendik’te yıllardır olumsuz hiçbir şey yapmadık. Kimseye baskı yapmadık. Hiç kimseye taşeronluk yapmadık. Biz Beyendik’te insanlara bazı doğruları anlattık. Anlatmaya da devam edeceğiz. Alnımız ak, başımız dik, onurumuzla, gururumuzla Beyendik sokaklarında gezeceğiz. Ama bu kirli işlere bulaşanlar önce vicdanlarıyla, sonra da halkın gözünde kendilerinin hangi konumda olduğunu hiçbir zaman unutmayacaklar. Onları ne vicdanları ne de Beyendik halkı hiç affetmeyecek.”

 

 
 

Bu haber 727 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :Bu haber 651 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR