Bugun...
CHP Belde Başkanı Gündoğdu'dan Başkan Uslu'ya sert eleştiriler
Tarih: 12-05-2015 15:05:00 + - 
CHP Belde Başkanı Gündoğdu'dan Başkan Uslu'ya sert eleştiriler
 
 

Cumhuriyet Halk Partisi Beyendik Belde Başkanı Sezgin Gündoğdu, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu’nun, kızını belediyede işe aldığı iddiasında bulunarak, “Sn. Başkan, belediyemizin işçiye ihtiyacı yok, hizmete ihtiyacı var. Hadi diyelim işçiye ihtiyacın var, alacaksan Beyendik’te gerçekten işe ihtiyacı olan insanları al. Onu da yapmadın, senin için sabahlara kadar gezen, uykusunu, ailesini, eşini, çocuğunu terk eden kendi seçmeninden al. Onu da yapmadın en azından seçimde bir oy için onurlarınla gururlarınla oynadığın, yemin ettirdiğin vatandaşlardan al. Ama sen hepsini kandırdın.” dedi.

....

Uslu’ya yönelik eleştirilerini, uzun bir yazılı metinle dile getiren Gündoğdu, metinde şunlara yer verdi:

“Siyasete başladığım yıllarda Aziz Nesin’in Zübük adlı romanından çok etkilenmiştim. Ülkemizi Allah böyle siyasetçilerden korusun dedim. Benim bildiğim siyaset anlayışı, ailemden ve büyüklerimden aldığım siyasi terbiyede, önce insan, önce halkın menfaatleri ön plandadır. Kendi menfaatleri değil.

Şimdi size Zübük adlı romandan biraz bahsedeyim.

Zübük iş hayatına bir dairede kâtip olarak başlamış, kısa sürede bir hayli varlıklı zengin olup büyümüş. Fakat bunu nasıl başardığının foyası ortaya çıkınca işinden kovulan Zübük, köyüne dönerek Destek partisine girip yağcılıkla ocak başkanlığına yükselir. Girdiği her yerde insanları kandırır.

Muhalefet partisinden olan Kadir Ağanın kızını evlenme vaadiyle kandırır ve sonunda evlenirler. Uyanık Zübük partili partisiz herkesi birbirine düşürür ki yapılacak olan seçimlerde belediye başkanı adayı olabilsin. Belediye başkanı olsun diye aklı sürekli şeytanlığa çalıştığı için kendi çıkarları doğrultusunda, seçimleri kazanabilmek için her yolu mübah sayar ve sonunda sözünde durmayan, egoist, düzenbaz, palavracı, dönek, halkını kandıran bir belediye başkanı olur. Böylece siyaset sahne-sinde yerini alır.

Bu hikaye bizlere çok tanıdık geldi nedense!!!  Neyse...

Sağlık Bakanı ile projeleri hakkında 2 gün görüşecekti.

Geçtiğimiz günlerde Anakara’ya giden Sn. Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, Sağlık Bakanı ile projeleri hakkında 2 gün görüşecekti. Evet, yanlış duymadınız, bizim bildiğimiz Sağlık Bakanı Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu... Hani seçim zamanı beldemize geldiğinde Sn. Nuran Uslu’nun Sn. Bakanın haberi olmadan vatandaşa Bakanın ağzından verilmiş bir söz gibi “Hastane yapacak bakanımız” deyip, vatandaşı dakikalarca “Hastane, hastane!” diye bağırtıp Bakanın oralı bile olmadığı, böyle bir söz vermediğini söylediği...

...

Seçimden sonra da belediye ziyaretinde Sn. Başkanın “Burada çok katlı binalar var” deyip el ayak durarak “Bir tane itfaiye istiyorum” yakarmasına karşı, burada itfaiye aracı olmadığı halde nasıl oturma ruhsatı verdiğini soran, başkanın bu yaptığının yasal olmadığı
Bu haber 1156 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR