Bugun...
CHP Beyendik adayı Örnek'ten Başkan Uslu'ya cevap
Tarih: 12-05-2015 06:59:00 + -yaptıklarını eleştirdi.

 

CHP Beyendik adayı Örnek'ten Başkan Uslu'ya cevap
 
 

Cumhuriyet Halk Partisi Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“Amacım polemik yaratmak, rencide etmek, kırmak değil. Benim siyasi anlayışım ‘çamur at izi kalsın’ mantığı değildir. Dışımız neyse içimiz de odur.

"BELEDİYEYE AİT BİNALARI SATTI"

Sn. Nuran Uslu, verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini beyan etmiş. Son derece haklı: Belediyeye ait binaları sattı, belediye araçlarını özelleştirdi, meralarımızı sürdürdü, çok acil gerekli bir benzin istasyonu yaptırdı, sağ olsun hepsini yerine getirdi. Beyendik’in çevresini değiştirmiş; kendisine soruyorum: 10 yıldır çevrede neyi değiştirdin? En basiti, kaldırımlara boya bile yapmadın, 10 yıldır parke taşla övünüyorsun, Anadolu’nun en kötü köyünde bile parke taşı döşeli, her gün geçtiği belediye yolu tarla yolu gibi, bir avuç asfalt döküp çukurları kapatmadın. İmarla ilgili çalışmaları devam ediyormuş, sanırım parada anlaşamıyorlar, Beyendik’i alacak yandaşlarına Beyendik’i ucuza satmak istemiyor.

"ÇEŞMELERDEN ÇAMURLU SU AKIYOR"

Bizim içme suyulya ilgili bir sorunumuz yoktu. Zahmet etmeseydi, hiç çözmek için uğraşmasaydı, çok da faydalı şifalı suyumuz var.

Geçmiş yıllarda vatandaşımız eklem ağrıları için çamur banyolarına, kaplıcalara giderdi, sağ olsun sayın başkan onu çözdü, artık çamur evlerimize kadar geldi. Şifa çeşmelerden akıyor artık.

Düğün salonu için de projesi tamammış. Gerek yok. Biz yağmurda çamurda oynuyoruz, cemiyetlerimizi yapıyoruz, ne gerek var çağdaş modern bir düğün salonuna! Bizler Beyendikli olarak çağdaş modern bir düğün salonunu hak etmiyoruz ki. Bir de katı atık ve arıtma tesisi mi dedin? Şaka yapıyorsun herhalde.

Sn. Başkan daha önceki açıklamalarında dikili bir ağacımızın olmadığını, diktiğimiz ağaçların susuzluktan kuruduğunu, kapatılan derenin geri kalan kısmını kendisinin ödediğini, Beyendik’in 50 yıllık ihtiyaçlarını giderdiğini söyledi.

"AĞAÇLARI SELAMİ AKIN DİKTİ"

Sn. Nuran Uslu, beldemizin girişinden çıkışına belediye binasına kadar olan ağaçların gölgesinde oturup üzerinde yürüdüğü kaldırımların Sayın Selami Akın tarafından dikilip yapıldığını hatırlatırım.

Kapatılan derenin kapatılmasının gerçekten ne kadar zor olduğunu kendisi herkesten daha iyi biliyor, kapatılan derenin parasını ödediğini söylüyor. Kendi cebinden mi ödemiş yoksa halkımızdan, bizlerden alınan, devlete ödediğimiz vergilerle mi ödemiş?       

Sn. Başkana, gözünü kırpmadan sattığı belediyemize ait yerlerin ne kadar zorluklarla alındığını ve yapıldığını hatırlatmak isterim. Yapmak ve almak çok zordur, kolay olan satmaktır. Siz kolay olanı seçtiniz.

Gelelim Beyendik’in 50 yıllık ihtiyaçl
Bu haber 597 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR