Bugun...
CHP Keşan'da seçim bürosunu coşku ile açtı
Tarih: 12-05-2015 14:12:00 + - 
CHP Keşan'da seçim bürosunu coşku ile açtı
 
 

CHP Keşan İlçe Seçim Bürosu’nun açılışı 1 Mart 2014 tarihinde coşkulu bir halk topluluğu ile gerçekleştirildi.

Saat 15.00 sıralarında başlayan ve sunuculuğunu Keşan Belediye Meclis Üyesi Serdar Dinçer’in yaptığı Şehitlik Parkı arkasında bulunan seçim bürosu açılışına; CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, CHP Edirne Milletvekili ve Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı ve Mevcut Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP İl Genel Meclisi adayları, CHP Belediye Meclisi adayları, çevre belde ve belediye başkanları ve başkan adayları, partililer ve coşkulu bir halk topluluğu katıldı.

Seçim bürosunun açılışında ilk olarak CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu konuştu. Seçim bürosunun açılışına gelen misafirlere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Koyuncu şunları aktardı: “Böyle bir coşku böyle bir heyecan Keşan görmedi. Halkımızla birlikte tekrar CHP iktidarında devam edeceğiz. Bundan emin olunuz. Önümüzdeki önemli bir seçimimiz var. Bu seçimlerde tercihimiz ya özgürlükten, milletten, demokrasiden, hoşgörüden ve hakça bölüşmeden yana olacak ya da adaletsizlikten, talandan hırsızlıktan, kamplaşmadan, kindarlıktan yana olacaktır. Biz demokrasiden, özgürlükten yanayız. Namuslu ve dürüst siyasetten yanayız. Bizler hırsızlığa karşı çıkıyoruz. Bunun için hep birlikte bu mücadeleye hazırız. CHP iktidarı için hep birlikte çok daha fazla çalışacağız, birlik ve bütünlük içinde yine CHP’yi iktidara getireceğiz. AKP’nin Ak Belediyecilik diye yutturmaya çalıştığı yalanları, yakın çevremizde görüyoruz. Paşayiğit’e bakın; 10 yıldır AKP yönetiyor. Kanalizasyonu, yolunu bitirmediler. Malkara da aynı. Hiçbir hizmeti getiremediler. Beyendik ona keza. Halkına düzgün su veremiyor. Bizler onların yapamadığı hizmetleri çok iyi biliyoruz. Tayyip Erdoğan’ın itiraflar var. CHP’nin İstanbul’daki belediyelerini örnek belediye olarak vatandaşa anlatıyor. Saydığı yerlerin hepsi CHP’li yerler. Önümüzdeki dönemde biz O’na Keşan’ı, Edirne’yi, İzmir’i, Ankara’yı saydıracağız.”

2 dönemden bu yana Keşan Belediyesi’ni en iyi şekilde temsil eden belediye ve İl Genel Meclis üyelerine teşekkür eden Koyuncu “Keşan Belediyesi’nde belediyeciliğin 2 dönemdir liderliğini yapan ve ustalık dönemi için bizlerle olan Mehmet Özcan var. Hepimize başarılar. Yolumuz açık olsun.” şeklinde konuştu. 

Koyuncu’nun ardından CHP Keşan Belediye Başkanı ve CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan söz aldı.

2 büyük yerel seçimden alınlarının akıyla çıktığına vurgu yapan Özcan, şunları aktardı: “2 büyük de genel seçim geçirdik. Bunlardan da alnımızın akıyla çıktık. Başarı ekiplerimizin dürüstlüğü ve samimiyetinden geldi. 10 yıldır sizlere elimden geldiğince, dilim döndüğünce, aklım yettiğince hizmet etmeye çalıştık. Emin olun Trakya’nın parlayan yıldızı konumuna getirdik. Kimsenin cesaret edemediği işleri biz başardık. diye kanal şebekesi işini sonraki seçimlere bırakmadık. Ağır yüklerin altına girdik ama hepsinden de başarıyla kalktık.10 yılda abartısız 300 milyon liralık ihaleler yaptık. Var mı bir şaibem. Ya da ekiplerimden birinin var mı şaibesi. İşte partimiz bu. Bize iş yaptı ama yedi diyemezler. Bize iş yaptı ama yemedi de diyorlar. Halkımızı partili ve partili diye ayırmadık. Herkesi sevgi ve şefkatle kucaklamaya çalıştık. Bize oy vermeyenlerin de işini yaptık. Belediyenin kapısına gelen herkesin işini hemşehrimiz ve Keşanlı olduğu için yaptık. Ama partilimin olmaz işini oy vermiş diye olura sokmadık. Çünkü biz hukuktan ve halktan korkarız. Allaha şükür yiyecek ekmeğim de geçinecek param da var. Allah bana bir evlat verdi ama hayrını göremedim, ayakkabı kutularını dolduramadı! Ben de öyle bir baba olamadım.”      

Diğer partilerin yaptıklarıyla siyaset yapmayacaklarını kendi yollarında ilerleyeceklerinin altını çizen Mehmet Özcan sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşan’ı daha yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz. Son 10 yılda biz yerin altından kalktık. Bundan sonra Keşan’ı daha modern ve Avrupai bir kent konumuna getirmek bizlerin hedefi. Ustalık projelerimizi basın yoluyla sizlere anlatmaya çalıştık. 2014-2019 arasında Keşan’a neler yapacağımızı, vaatlerimizi sizlere kitapçıklar halinde ulaştıracağız. Bir önceki dönemde sizlere neler vaat ettiklerimize bakın! Emin olun %90’ını gerçekleştirdik. Hiçbir zaman art niyet düşünerek afaki vaatlerle kandırmadım. Yine aynısını yapacağım. Yapılabilecek şeyleri sizlere vaat edeceğim. Keşan’a
Bu haber 559 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR