Bugun...
CHP'li Gürkan Keþan'a Bölge Hastanesi yapýlmasýný önerdi
Tarih: 10-05-2015 04:46:00 + -


CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, TOKÝ’ye Keþan’da 150 yataklý yeni hastane yaptýrýlýp-yaptýrýlmayacaðý konusunda Saðlýk Bakaný Recep Akdað’a soru önergesi verdi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Recep Gürkan, TOKÝ’ye Keþan’da 150 yataklý yeni hastane yaptýrýlýp-yaptýrýlmayacaðý konusunda Saðlýk Bakaný Recep Akdað’a soru önergesi verdi.

Edirne ve Trakya Bölgesi bazýnda deðerlendirme yapýldýðýnda, bulunduðumuz konum itibariyle Keþan’ýn bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel açýdan merkezi konumunda olduðuna dikkat çekenGürkan, “Saroz Körfezine kýyýsý olan ilçemizde, özellikle yaz aylarýnýn gelmesiyle artan nüfusu da dikkate aldýðýmýzda, 1914 yýlýnda 50 yataklý olarak yapýlmýþ ve sonra ki süreçte ek ünitelerle 175 yatak kapasitesine ulaþmýþ olan Keþan Devlet Hastanesinin desteklenmesi çok önemlidir. Edirne merkezdeki Trakya Üniversitesi hastanesinin uzaklýðý dikkate alýndýðýnda acil müdahale gerektiren durumlarda bölgede yaþayan hemþerilerimizin ihtiyaçlarýnýn karþýlanmasý adýna ilçemizde bölge hastanesinin hayata geçirilmesi çok faydalý olacaktýr.” dedi.

Recep Gürkan’ýn vermiþ olduðu soru önergesi þöyle: “1) Bakanlýðýnýz tarafýndan TOKÝ’ye Keþan ilçesinde 150 yataklý yeni bir hastane yaptýrýlacaðý doðru mudur? 2)Doðru ise bu konu ne aþamadadýr? 3) Bölgede yaþanan acil geniþ operasyon gerektiren vakalarda, 120 kilometre uzaktaki Trakya Üniversitesi’nin hizmet verebileceði gerçeði ýþýðýnda, gelecek 50 yýlý planlamak adýna Keþan ilçesine bölge hastanesi gibi çalýþacak 400 yataklý bir hastane yapmak daha doðru olmaz mý? 4) Yeni hastane yapýlacak ise mevcut Keþan Devlet Hastanesi’nin durumu ne olacaktýr?” 

 
 

Kaynak: Volkan Gazetesi

Bu haber 685 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Bu haber 530 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR