Bugun...
Çiftçiler, Ankara’da görüşmelerde bulundu
Tarih: 21-12-2016 18:55:00 + -Çiftçiler, Ankara’da görüşmelerde bulundu

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ile birlikte Ankara'ya giden Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen ve yöneticileri ile pancar üreticileri TBMM'de AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ile bir araya geldi.

 TBMM'deki toplantı salonunda gerçekleşen ziyaret öncesi Ziraat Odası yöneticileri ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ve beraberindeki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Mecliste yapılan toplantıda ilk olarak Rafet Sezen konuştu.

Sezen, ülke gündemine dair gelişmeleri paylaşırken, Türk halkının birlik beraberliğini bozmak için birçok koldan saldırı olduğunu ancak buna basta Trakya halkı olmak üzere Türk halkının izin vermeyeceğini ifade etti.

Daha sonra konuşan Hüseyin Boyalık da çiftçilerin yaşadığı sıkıntılardan bahsederek alternatif ürün ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

SEZEN: PANCARDA KANTAR KAPATMA OLMAYACAK

Daha sonra da pancar da yaşanan kantar kapanma sıkıntısından ve kotanın arttırılması konusundan bahsederken, Rafet Sezen de kantar kapatma olmayacağını ancak bölgede pancar üretiminin arttırılması gerektiğini dile getirdi.

TARIM KESİMİ MUTLAKA BİR ARAYA GELMELI

Sezen ayrıca tarım kesiminin mutlaka bir araya gelmesi gerektiğini, bu birlikteliğin hem ülkeye hem de üreticiye büyük faydasının olacağını söyledi.

Kendisinin tarım komisyonunda olduğunu da aktaran Sezen bu konuda gerekli çalışmaları yaptıklarını ve Pancar üreticisinin sıkıntı yaşamaması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

HAMZADERE SULAMASI PANCAR ÜRETİMİNİ ARTTIRACAK

Hüseyin Boyalık da Hamzadere bölgesinde sulama faaliyetlerinin başlamasıyla birlikte pancar üretiminin artmaya başladığını ve bölgede pancar üretimine olan ilginin arttığını vurguladı.

Rafet Sezen de bu konuyu yakından takip ettiğini ve üreticinin her zaman yanında olduğunu belirtti.

HAYVANCILIKTA BİRLİK OLUP ŞİRKETLEŞMEYE GİDİLMELİ

AK Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve hayvancılıkla uğraşan üretici olan Ferdi Narlı ise, hayvancılıkta yaşanan ari bölge sorununun üreticiyi zor durumda bıraktığını söyledi.

Rafet Sezen de ari bölge olmanın bir takım avantajlarının olduğunu ve bu anlamda her bölgeyi ari bölge yapılmasının istendiğini bu konuda gerekli çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Rafet Sezen ayrıca ülkeye ithal hayvan girişiyle ilgili Kapıkule'de bir karantina bölgesi kurulması için çalışma yapıldığını ifade etti.

Sezen ayrıca hayvancılığın gelişmesi için ahırların koy dışına çıkarılması ve bir kaç çiftçinin bir araya gelerek şirketleşmeye gitmesi gerektiğini aktardı.

Hasan Şen de tarım konusundaki çalışmaları nedeniyle Edirne Milletvekili Rafet Sezen'e teşekkür etti.

Sezen'le yapılan görüşmenin ardından Hüseyin Boyalık, Hasan Şen ve beraberindeki heyet Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yaviloğlu ile bölgemizde pancar kotası artırımı ve ülke ekonomisi ile görüşmede bulundu.
Oldukça olumlu gecen görüşmenin ardından pancar kotasının kalkmasıyla ilgili önümüzdeki günlerde gerekli girişimlerin yapılacağı bildirildi.
Bu haber 1475 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ