Bugun...
Dinç: Beyendik’te MHP, her zaman aday çıkaracaktır
Tarih: 29-06-2015 13:01:00 + -


MHP'li Dinç'ten, AK Parti Beyendik Belde Başkanı Değişçi’ye cevap

Dinç: Beyendik’te MHP, her zaman aday çıkaracaktır

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Keşan İlçe Sekreteri Murat Dinç, önceki gün yaptığı açıklamada; AK Parti Beyendik Belde Başkanı Salim Değişçi’nin “MHP, genel seçimlerde gücünü gördü ve bundan sonraki süreçte, yerel seçimlerde aday çıkaracağını düşünmüyorum.” şeklindeki açıklamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“MHP teşkilatı Beyendik’te var olduğu sürece yerel yönetimi yönetmeye talip olacağız”

Yerel seçimlerde Beyendik’te MHP olarak, belediye başkanlığı için aday çıkardıklarını hatırlatarak, sözlerine başlayan Dinç, “Beyendik’te 45 yıldan sonra belediye başkanlığı seçimleri için ilk defa aday çıkardık. Siyaset uzun soluklu bir yarıştır ve MHP olarak, sandık konulan her yerde aday çıkarma potansiyeli vardır. Bundan sonraki süreçte de, Beyendik’te MHP her zaman aday çıkaracaktır. Geçen seçimlerde ben aday olarak çıkmıştım; Allah nasip ederse, ben ya da başka bir arkadaşım mutlaka aday olarak çıkacaktır. MHP teşkilatı Beyendik’te var olduğu sürece yerel yönetimi yönetmeye talip olacağız.” dedi.

“MHP’nin yerel seçimlerde aday çıkarmaması AKP’nin rüyalarını süsleyen bir durumdur”

Değişçi’nin “MHP’nin, yerel seçimlerde aday çıkaracağını düşünmüyorum.” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Murat Dinç, “Kediye ciğer sever misin diye sormuşlar, gülmekten söyleyememiş.” diyerek, şunları söyledi: “MHP’nin yerel seçimlerde aday çıkarmaması AKP’nin rüyalarını süsleyen bir durumdur. MHP’nin aday çıkarmaması nedeniyle, sağ seçmen oylarını AKP’ye veriyordu. Onlar halen bu hayalle kendilerini avundurup duruyor. AKP’li belediye şuanda, itibarını kaybetmiş durumdadır. Türkiye genelinde de, ciddi bir oy kaybı yaşadılar. Dolayısıyla, AKP’nin bu tür beklentiler içerisinde olması normaldir. Eğer sayın Salim Değişçi’nin söylemiyle olaya bakıldığında; AKP’nin de, Keşan başta olmak üzere Trakya’da bir çok yerde kaybettikleri yerlerde aday çıkarmayıp, siyaset yapmayı mı bırakmaları gerekiyor? Değişçi’nin açıklamasına göre; AKP’li yöneticilerde siyaseti bırakıp, kapıya kilit vurmaları lazım.”

“Yakın zaman içerisinde AKP’de siyaset çöplüğüne atılacaktır”

Dinç, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP gündelik siyaset yaparak, gündemde kalmaya çalışıyor. AKP’lilerin yaptığı yolsuzluklar ortaya çıktığından ötürü oylarında ciddi bir düşüş yaşandı. Bu da, AKP’de çöküşün başladığını göstermektedir. Bundan ötürü de, geçmişte siyaset çöplüğüne atılan bazı partiler gibi yakın zaman içerisinde AKP’de siyaset çöplüğüne atılacaktır. MHP gibi ideolojik partiler her zaman olduğu gibi siyaset sahnesinde yer almaya devam edecektir.”

“Gelecek seçimlerle ilgili kaygılı olacak parti MHP değil; AKP’dir”

Murat Dinç, sözlerini şöyle tamamladı: “Beyendik’teki vatandaşlar, iktidar olmasından ötürü AKP’yi destekledi. Ancak, AKP’de düşüş başladığı için yansımaları Beyendik’te de yaşandı. Gelecek seçimlerle ilgili kaygılı olacak parti MHP değil; AKP’nin olması lazım. Gelecek seçimlerde daha iddialıyız ve Beyendik’i yönetmeye her zaman olduğu gibi yine talibiz.” 
Kaynak: GÜNDEM SAROS

Bu haber 1270 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR