Bugun...
Dinç'ten Uslu'ya eleştiri; Mantık bunun neresinde
Tarih: 01-01-1970 00:00:00 Güncelleme: 30-06-2015 17:55:00 + -Dinç'ten Uslu'ya eleştiri; Mantık bunun neresinde
 
Dinç'ten Uslu'ya eleştiri; Mantık bunun neresinde
 
 

 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde MHP Beyendik Belediye Başkan Adayı olan Murat Dinç, yazılı bir açıklama yaparak,  Belediye Başkanı Nuran Uslu’nun geçen hafta başında yerel basında yer alan sözlerini değerlendirerek çeşitli eleştirilerde bulundu.
Dinç’in açıklaması şöyle:

SADECE 4 OY FARKLA KAZANDI

“Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, Ankara’ya hareketinden önce yaptığı açıklamada; bazı görüşmelerde bulunacağını belirterek “Sağlık Bakanlığı’nda bir görüşmemiz olacak.” demiş. Dikkat ederseniz ‘Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu’ ile diyemiyor; bunun nedeni de hiç şüphe yok ki Sayın Bakanın gözünde Nuran Uslu’nun artık bitmiş olması ve eski ilgi ve alakanın kalmamış olmasıdır. Çünkü Sayın Müezzinoğlu’na seçimde 300 fark sözü veren Uslu, 390 taşıma seçmene rağmen seçimi 4 oy farkla zor kazanmıştır. Zaten Sayın Bakan da seçimden sonra gerçekleştirmiş olduğu Beyendik ziyaretlerinde Sayın Uslu’ya karşı sergilemiş olduğu tavırla bunu açıkça göstermiştir.
HALKIMIZI 10 YILDIR OYALIYOR

Sayın Uslu açıklamasının devamında da, “Düğün salonu ve belediye hizmet binası ile ilgili projelerimizde de yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz” demiş. Halkımızın da dikkatini çekmiştir ki, Sayın Uslu 10 yıldır her Ankara’ya gidişinde Düğün Salonu ve Belediye Hizmet Binası için temaslarda bulunuyor. Ancak ortada ne plan var ne bir proje. Halkımızı 10 yıldır “iktidar partisi gücünden yararlanacağız” lafları ile oyalıyor.

YENİ HİZMET BİNASI POLEMİĞİ

Her dönemi geçiştirecek bir vaat bulan Sayın Uslu, 3. Dönemin tekerlemesini de önceki gün ifade etti; “Yeni Belediye Binası TOKİ’ye mi olsun Kemal Unakıtan Stadyumu’nun yanına mı?” Bunu ifade ederken de, “TOKİ konutlarına da modern bir hizmet binası yakışmaz mı? Yakışır. Bina projemiz hazır. Ancak yer konusunda şu anda bir karar yok. Belki de Yeni Mahalle’ye yaparız. Kemal Unakıtan Spor Kompleksi etrafında proje için uygun alanlar
mevcut. Ancak TOKİ benim projem. Ben TOKİ’de yapılmasının daha güzel olacağını düşünüyorum”
dedi.

HALKI DEĞİL KENDİ YATIRIMLARINI DÜŞÜNÜYOR 
Şimdi Yeni Mahalle sakinleri ve Beykent Mahallesi sakinleri de sanacak ki, başkan bizim mahallemizi daha çok önemsiyor. Sevgili Beyendikliler, sayın Uslu sizi düşündüğünden değil, kendi yatırımlarının değerinin artmasını düşünüyor. K.U. Stadyumu’nun yanında benzin istasyonu var ve belediye oraya gelirse ortak olduğu iddia edilen işletmenin değeri artacak. Beykent Mahallesine yapılırsa da gerek TOKİ konutlarında gerekse Saral Sitesindeki dairelerinin değeri artmış olacak.

GEÇMİŞE VE TARİHE SAHİP ÇIKILMALI
Ben, belediyenin mevcut yerinde olmasından yanayım. Belediye yanında Kanar ailesinin arsasının alınıp arsanın genişletilerek yeni bir bina yapılmasından yanayım. Beyendik orada kuruldu, 1969 yılında belediye orada kuruldu. Geçmişe ve tarihe sahip çıkmak gerekir.  Evet ben başkan seçilseydim belki Saral veya TOKİ konutlarında oturabilirdim ama belediyeyi mevcut yerine yapardım. Çünkü geçmişe ve değerlere sahip çıkılmasından yanayım.

KIZINI İŞE ALDI

Sayın Nuran Uslu zaten kızını ve kızın
Bu haber 772 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR