Bugun...
Dinç:Türkçe Olimpiyatlarý’nýn sahiplenilmesi mutluluk verici
Tarih: 10-05-2015 06:10:00 + -


AK Parti Keþan Ýlçe Gençlik Kollarý Baþkaný Eyüp Dinç, dün, yaptýðý açýklamada, Türkçe Olimpiyarlarý’nýn kýsa sürede sahiplenilmesinin mutluluk verici olduðunu kaydetti

 

AK Parti Keþan Ýlçe Gençlik Kollarý Baþkaný Eyüp Dinç, dün, yaptýðý açýklamada, Türkçe Olimpiyarlarý’nýn kýsa sürede sahiplenilmesinin mutluluk verici olduðunu kaydetti.

TÜRKÇEMÝZÝN DÜNYADA YAYGINLAÞMASI KEÞAN AK GENÇLÝK OLARAK GÖNÜLDEN DESTEKLÝYORUZ

Gençlerde birçok platformda olduðu gibi insanlýðýn barýþ ve huzur içerisinde yaþayabileceðini vurgulama noktasýnda da en önde olma isteðini gözlemlediklerini belirten Dinç,  “<Ýnsanlýk el ele> sloganýyla dünyanýn deðiþik bölgelerinden olmak üzere 135 farklý ülkeden katýlan bin 500 gencin güzel dilimiz Türkçe ile þarkýlar, türküler söylemesi gurur verici bir tablodur. 10 yýl öncesinde 1. düzenlenen olimpiyatlarýn bu kýsa süre içerisinde milletimizin her kesimi tarafýndan kabul görmesi, sahiplenilmesi ve alkýþlanýlmasý ayrý bir mutluluk kaynaðýdýr. Türkçemizin dünyada yaygýnlaþmasý ve evrensel bir dil olma yolunda hýzla ilerlemesini Keþan Ak Gençlik olarak gönülden destekliyoruz ve katký saðlama anlamýnda elimizden geleni de yapacaðýz. Önümüzde ki yýllarda bu olimpiyatlar çerçevesinde yapýlacak olan þehir programlarýndan bir kültür þöleninin de Keþan’da yapýlmasý için gerekli desteði saðlayacaðýz ve bu konuda arkadaþlarýmýzla çalýþmalarýmýzý þimdiden yürütmeye baþlamýþ bulunmaktayýz. Edirne’de Kýrkpýnar Meydanýnda yapýlacak olan Ýl Kültür Etkinliði’ne de katýlarak Türkçemizin güzelliðini gönlümüzde yaþama imkânýný yakalamýþ olacaðýz. Bu bakýmdan tüm Keþan gençliðinin de Edirne’de yapýlacak olan þölene katýlýmýný arzuluyoruz. Dil, din, ýrk, mezhep ayrýmý yapmaksýzýn gönülden sevgi ile dünya çocuklarýna Türkçemizi öðreten ve Türk Bayraðýmýzý tüm dünyada dalgalandýran eðitim gönüllülerine sonsuz teþekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 

 
 

Kaynak: AYHAN GÜLVER

Bu haber 330 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ
Bu haber 490 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR