Bugun...
DOÇEK, trafik ve bisiklet konusunda sunum yaptı
Tarih: 10-05-2015 09:31:00 + -Keþan DOÇEK, 6-12 Mayýs tarihleri arasý kutlanan “Karayollarý Trafik Güvenliði Haftasý” etkinlikleri kapsamýnda Ýlçe Jandarma Komutanlýðý iþbirliðinde Orhaniye Ýlk ve Ortaokulu, Anadolu Öðretmen Lisesi ve Keþan Fen Lise’sinde “Trafik ve Bisiklet” konulu sunum ve bilgilendirme yaptý.

Keþan DOÇEK‘in “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamýnda Ýlçe Jandarma Komutanlýðý Jandarma Trafik ve Motosiklet Asayiþ Timi ile gerçekleþtirdiði sunum ve bilgilendirme etkinliði 3 gün boyunca devam etti.

Esen Kurtulmuþ, Faruk Eker, Ergün Çine ve Batuhan Altay‘dan oluþan bisiklet ekibine son gün Harun Doðan ve Ayþegül Gökalp da katýldý. Sunumlar Bþçvþ. Bülent Eroðlu eþliðinde yapýldý.

3 günlük sunum boyunca öðrencilere “Trafikte güvenli bisiklet kullaným yöntemleri, grup halinde bisiklet kullanma, bisikletin trafikteki yeri ile bisikletlerin teknik özellikleri” anlatýldý.

Öðrencilerin ilgiyle izledikleri sunumlarda anlatýmýn yanýnda bisikletler ile de uygulamalý gösterimler de düzenlendi.

DOÇEK Baþkaný Hakan Eþme, “Kent içindeki trafik sorununun toplu taþýma ve iki tekerler dýþýnda çözülmesinin her geçen gün gittikçe olanaksýz hale geldiði ve kentlerin ne yazýk ki araçlar tarafýndan iþgal altýnda olduðunu” söyledi.

Eþme, “Bisiklet kullanýmýnýn yaygýnlaþtýrýlmasý için DOÇEK olarak sürekli faaliyetler düzenlediklerini; bu faaliyetler ve eðitimler sayesinde bisikletin kent insaný için bir karne hediyesi dýþýnda da ulaþým ve sportif bir anlam taþýdýðýnýn anlaþýlmaya baþladýðýný” sözlerine ekledi.

 

 
 

Kaynak: Ayhan GÜLVER

Bu haber 925 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Bu haber 446 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR