Bugun...
'Dörtyol, gelecekte Keþan'ýn ticaret merkezi olacak'
Tarih: 10-05-2015 04:09:00 + -


Ýstasyon Mahallesi’ndeki arsanýn Keþan Ticaret Borsasý tarafýndan TOKÝ’den alýnýp ihaleyle Turkmall’a satýlýþýna bir yorum da Gazeteci Ferat Gülver’den geldi

Ýstasyon Mahallesi’ndeki arsanýn Keþan Ticaret Borsasý tarafýndan TOKÝ’den alýnýp ihaleyle Turkmall’a satýlýþýna bir yorum da Gazeteci Ferat Gülver’den geldi.  

Keþan Ticaret Borsasý’nýn süper bir konsinye satýþý yaptýðýný belirten Gülver, “5 milyon 41 bin liraya aldýklarý 100 dönüm araziyi 8,5 milyon liraya sattýlar. Hem 26 dönün arazi kendilerine kaldý hem de 3,5 milyon lira kâr ettiler. Kimse eleþtirmesin çok iyi bir tüccarlýk yaptýlar. O arsayý Ticaret Borsasý deðerlendirse idi Keþanlýlar oradan yer almaz, satana kadar da göbekleri çatlardý. Turkmall’ýn yapacaðý Forum Keþan veya Novada Outlet Keþan AVM projesinde dükkanlar Keþan rayicinin 2-3 katý üzerinde fiyatla yok satacak. Yanýna rezidans yapýlýrsa onlar da anýnda satýlacak.” dedi.  

KEÞAN ESNAFI ÖNEMLÝ BÝR VÝRAJDA

Bundan sonra asýl hamleyi Keþan esnafý yapmalý” diyen Ferat Gülver, þöyle devam etti: “Kipa, Migros ve Novada Outlet üçgeni önümüzdeki yýllarda Keþan’ýn yeni ticaret alaný olacak. Dörtyol’da birbirlerine geçiþ üstgeçitlerini de çarþýlar kendileri yapacaktýr. Turkmall’ýn yapacaðý outlet çarþýlar genellikle çift cepheli olur. Gerekirse 2 esnafýmýz ortak olup bir dükkan alsýn, ama mutlaka bu projede yer alsýnlar. Aksi taktirde ‘Keþan merkezinde iþ yapamýyoruz, battýk, bittik” diye yakýnmasýnlar. Arabasý olan vatandaþlar AVM’leri, olmayanlar þehir içi maðazalarý tercih edecektir. Ticaret merkezlerinde geniþ geniþ otoparklar varken hiç kimse Keþan sokaklarýnda park yeri arayamaz…. Bu sebeple Keþan esnafýnýn deðiþen dünya ve ticari þartlara ayak uydurmasý gerekiyor. Siz yer almazsanýz LC Waikiki, Defacto, YKM, Kýðýlý, Flo, Carfur, Media Markt, Praktiker, Bauhahuse gelir dükkanýný açar, köylülerimiz dahi bankalardan aldýklarý Çiftçi Kartý ile 8-10 taksitlik alýþveriþini buralardan yapar, paralar da global þirketlere gider.”  

KAPALI PAZAR 3. DÖNEME KALMASIN

2009 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Keþan Belediye Baþkan Aday Adayý olan Gülver, siyasi gündem ile ilgili açýklamalarda da bulunarak, “Keþan Belediye Baþkaný Mehmet Özcan, Kapalý Pazar Yeri Projesi’ni Ýstanbul Teknik Üniversitesi’ne teslim ettiðini ve Mayýs 2012’de temel atacaklarýný açýkladý. Merakla bekliyoruz. Ýnþallah Þehir Meydaný Projesi gibi üçüncü döneme kalmaz.” þeklinde konuþtu.

KEÞAN’A 3 YILDIZLI ÖÐRETMENEVÝ…

Öðretmenler Günü nedeniyle bir kez daha gündeme gelen Keþan’daki öðretmen evi eksikliðine de deðinen Ferat Gülver, sözlerini þöyle tamamladý: “Bir eðitim üssü olan Keþan’a kafeteryasý, restoraný hatta misafirhanesi bulunan güzel bir öðretmenevi yapýlmalý. Böyle bir eser geleceðimizin teminatý çocuklar ve gençlerimizi yetiþtiren öðretmenlere ve ilçemize çok yakýþacaktýr.

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 382 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİ
Bu haber 600 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR