Bugun...
Edirne Valiliğinden Türkiye’ye Örnek Olacak Yeni Bir Proje
Tarih: 29-10-2015 22:24:00 + -Edirne Valiliğinden Türkiye’ye Örnek Olacak Yeni Bir Proje

 

Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Tarihi Geçen Beşeri İlaçların Bertaraf Projesi”nin protokolü imzalanarak başladı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ve İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu tarafından imzalanan protokol ile Aile Sağlık merkezlerine konulacak ilaç toplama kutuları ile tarihi geçmiş ilaçlar toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak. 

Protokol imza töreninde konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  “Bu kutuları Aile Sağlık merkezleri ve bazı kurumlarımıza yerleştireceğiz. Gerekli duyurular yapıldıktan sonra evlerde bulunan kullanmadıkları, yarım kalmış ve tarihi geçmiş ilaçları çöp kutularına değil bu kutular atmaları sağlanacak. İlaçlar bu kutularda toplandıktan sonra Belediyemiz aracılığı ile İzmit’e İZAYDAŞ göndererek imhası sağlanacak ve böylece Türkiye’de örnek bir çalışma başlatılmış olacak. Bu kutularında yeterince yapılarak Aile Sağlık Merkezleri ve uygun görülecek resmi kurumlara yerleştirilecek.  Türkiye’de ilkleri yapan bir il olarak bu proje ile de örnek olacağımıza inanıyorum” dedi.

“Tarihi Geçen Beşeri İlaçların Bertaraf Projesi” ile halkın son kullanma tarihi geçmiş, yarım kalmış ilaçlar ilk aşamada ilaç kutularında toplanacak, ikinci aşamada ise toplanan bu ilaçlar Edirne Belediyesi aracılığı ile nakli sağlanarak lisanslı tesislerde imhası sağlanacak. 
Bu haber 1010 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR