Bugun...
Emniyet personeline intihar semineri…
Tarih: 10-05-2015 07:53:00 + -Keþan, Ýpsala ve Enez ilçe emniyet müdürlükleri ile Ýpsala Kara Hudut Kapýsý Þube Müdürlüðü personeline, dün “Ýntihar, Ýntiharýn Belirleyicileri ve Ýntiharý Önleme” konulu eðitim semineri verildi.

Saat 14.00’te baþlayan ve Keþan Þoförler ve Otomobilciler Odasý Derviþ Günday Eðitim Salonu’nda gerçekleþtirilen seminer, Baþ Polis Nurdan Budak sunumunda gerçekleþtirildi.

Seminere, Keþan Ýlçe Emniyet Müdürlüðü koordinesinde düzenlenen eðitime, Keþan Ýlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yýldýz, Müdür Yardýmcýsý Alptekin Özgen, Keþan Ýlçe Saðlýk Müdürü Dr. Ergün Kurtar, Ýpsala Ýlçe Emniyet Müdürlüðü, Enez Ýlçe Emniyet Müdürlüðü ve Ýpsala Kara Hudur Kapýsý Þube Müdürlüðü personeli katýldý.

Eðitim, Toplum Saðlýðý Merkezi’nde görevli Ebe Gülümser Menekþe’nin slyat sunumuyla, Keþan Devlet Hastanesi’nde görevli Psikolog Kübra Yaðcý tarafýndan verildi.

Yaðcý, intiharýn; kiþinin kendini bilerek ve kasýtlý olarak hayatýna son vermesi anlamýna geldiðini dile getirerek, intiharýn çok yönlü ve karmaþýk bir olgu olduðunu söyledi.

Daha sonra intiharý psikolojik anlamda açýklayan kuramlara deðinen Kübra Yaðcý, bu konuda bir örnek vererek, “Sevdiði kiþi tarafýndan reddedilen biriyle olduðu gibi, yakýnlýk ve sevgideki yüksek beklentilerin bazen gerçeðe ters düþmesi ile intihar eðilimi ortaya çýkabilir.” dedi.

Eðitim, intihar ile ilgili emniyet personelinin çeþitli yaklaþýmlarý hakkýnda bilgilendirilmesinden sonra sona erdi.

 

 

 
 

Kaynak: VOLKAN GAZETES?

Bu haber 320 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ
Bu haber 428 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR