Bugun...
Enez Limanı'na gümrük mü kuruluyor?
Tarih: 12-05-2015 06:12:00 + - 
Enez Limanı'na gümrük mü kuruluyor?
 
 

Enez Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, 20 Eylül 2013 Cuma günü Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır’ı ziyaret etti.

Yalçın’ın, Enez Limanı’na gümrük kurulması nedeniyle Enez Belediyesi’nin Edirne Valiliği’ne yaptığı müracaat ve Edirne Valiliği’nin de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na, Enez Limanı’na Gümrük kurulması ve feribot seferlerinin başlaması için talepte bulunması üzerine inceleme yapmak üzere geldiği öğrenildi.

Yalçın, Enez Limanı’nı ve Enez Kaymakamı İhsan Ayrancı’yı da makamında ziyaret etti.

Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır’ı ziyareti sırasında konuşan Yalçın, bu ziyaretin bir tanışma ziyareti olduğunu belirtti.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Çayır, “Herkesin uzun zamandan bei beklediği Enez Limanı’na Gümrük kurulması ve feribot seferlerinin başlatılması ile ilgili daha önce gündeme getirilen bu konu ile ilgili olarak Edirne Valiliği’nin de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na yaptığı yazışma sonucunda yetkililer gelip incelemelere bulundu. Önümüzdeki süreçte Enez Limanı’na Gümrük kurulması ve feribot seferlerinin Dedeağaç- Enez arasında başlatılması için önemli bir adım ve ziyaret gerçekleşti.Bu konudaki gelişmeleri takip edeceğiz” dedi.

 

 
HABER VİDEOSU 
 

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 302 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 655 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR