Bugun...
Enezliler Derneği, yapacakları faaliyetleri görüşecek
Tarih: 21-04-2016 19:52:00 + -Enezliler Derneği, yapacakları faaliyetleri görüşecek

Enezliler Turizm Geliştirme Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Çirozlar, düzenlediği basın toplantısında yapacakları faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Toplantıya Başkan Yardımcısı Ömer Çakıcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Taner Karatepe de katıldı.
Saat 13.00 sıralarında başlayan basın toplantısında konuşan Muharrem Çirozlar, yaklaşık 9 ay önce kurulan derneğin, 150 üyeye ulaştığını kaydetti.
22 Nisan 2016 Cuma günü akşamı, üyeler ile geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını ifade eden Çirozlar“Aşağı Zaferiye Parkı’nda yapacağımız istişare toplantısına tüm üyelerimizi davet ediyoruz. Mayıs ayı içerisinde de Keşan’da turizm haftası olarak etkinlik düzenlemeyi de düşünüyoruz. Keşan’da sayımızı kısa sürede çoğaltıp yeni etkinliklerde yapmayı planlıyoruz. Üyelerimizin birlikteliğini sağlayıp, Enez’in turizm açısından ön plana çıkarılmasını ve geliştirilmesini sağlayacağız. Enez bu zaman kadar hep Keşan’a göç veren bir şehrimiz oldu. Keşan, Enez’in abisi konumunda bu sebeple sürekli göç verdik. Zayıf kalan Enez’i geliştirmek için 2.dernek olarak biz Keşan’da Enezlileri toparlayıp ne yapabiliriz, ne fayda sağlayabiliriz düşüncesiyle böyle bir girişimde bulunduk. Elimizden geldiğince özellikle turizm alanında, Enez’in ön plana çıkması için mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.
Basın mensuplarının, son günlerde gündeme taşınan Keşan-Enez yolunun yarım kalmasıyla ilgili sorusuna cevap veren Muharrem Çirozlar, “Enez yolu şuan gündemde ilk sırada olması gereken konulardan bir tanesidir. Enez Belediyesi’nin hükümetten yana olması dolayısıyla programa alınması gerekir diye düşünüyorum. Ama ne sebeple ise alınmıyor. Yaz aylarında maalesef birçok kaza yaşanıyor. Bundan dolayı bu konunun bir an önce halledilmesi gerekir.” diye konuştu.
Bu haber 841 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR