Bugun...
Erarslan, 2015-2016 eğitim öğretim yılını değerlendirdi
Tarih: 17-06-2016 20:15:00 + -Erarslan, 2015-2016 eğitim öğretim yılını değerlendirdi

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın bugün sona erecek olması nedeniyle yaptığı açıklamada, yıl boyunca okullarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verirken, çalışmalara ileriye dönük olarak devam edeceklerini söyledi.
Yarınların teminatı olan çocukları eğitmek, onları küreselleşen dünya standartlarına uygun, milli ve manevi değerleri özümsemiş, bu değerleri koruyan ve yücelten birer birey olarak yetiştirme görevinde olduklarını dile getiren İlker Erarslan, “Bu gayretle ilçemizde eğitim-öğretim standartlarını yükselterek başarı potansiyelimizi güçlü temeller üzerine inşa etme gayretindeyiz. İlçemiz okullarını her fırsatta bu amaç doğrultusunda ziyaret etmekteyiz.  Ziyaretlerimizde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile bir araya geliyoruz. Özverili çalışmalar ile eğitim öğretim sürecine katkıda bulunan değerli meslektaşlarımızı takdir ediyor, tüm çalışmalarında yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Velilerimiz ve öğrencilerimiz ile iletişim ve koordinasyonumuzu ziyaretler vesilesi ile güçlendiriyoruz.
‘Fatih Projesi’ ve ‘EBA’ ile Bakanlığımızın okullarımızda kurduğu etkileşimli tahtalar, öğretmen ve öğrencilerimizin faydalanmaları için kendilerine verilen tabletler ile bilgiyi daha hızlı ve özümseyerek edinme imkânı sağlanmış, teknolojik donanım ile mevcut alt yapı güçlendirilmiştir. Eğitim alanında son zamanlarda gerçekleştirilen önemli çalışmalar eğitim-öğretim standartlarımızın kalitesini arttırmıştır. Öğrencilerimizin hizmetine sunulan Destekleme ve Yetiştirme kurslarımız, öğrencilerimize önemli fırsatlar sağlamaktadır. I. ve II. Dönem DYK’nın ardından öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmayı hedefleyen kursların yanı sıra öğrencilerimizin çok yönlü gelişimini destekleyen sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda yaz kurslarını planlamış bulunmaktayız.
İlçemizde Nisan ayında başlattığımız ‘Eğitim Her Yerde’ projesi kapsamında, eğitimin tüm paydaşları ile iletişimi ve koordinasyonu güçlendirmeyi, eğitimi okul ile sınırlamaksızın her ortama taşımayı ve ulaşılabilirliği arttırmayı amaçladık. Okullarımızın Yöneticileri, Okul Aile Birliği, ilgili Muhtar, STK vb. paydaşlar ile haftanın belirli günleri ev, işyeri, sosyal ortam ziyaretleri ile belli amacı olan görüşmeler gerçekleştiriliyor, sadece okul ortamında değil okul ortamının dışında da ulaşılabilirliği ve iletişimi arttırarak tüm velilere yeni fırsatlar sunmayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıl İlçe Halk Kütüphanesi işbirliği ile başlattığımız ‘Okul Öncesi Öğrencileri Kütüphanelerde Buluşuyor’ projemiz bu yıl da devam etti. Atalarımıza ahde vefanın göstergesi olarak “Çanakkale Zaferi’nin Yüzüncü Yılında Şehitlerimizi Unutmadık Unutmayacağız Projesi” geçtiğimiz yıl rekor katılım ile şehitlik ziyaretlerini tamamlamıştık. Bu sene de aynı heyecan ve katılım ile devam etti. Temiz Keşan Derneği ile ‘Yaşanabilir Çevre Bilinçli ve Sağlıklı Nesiller’ eğitimleri İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ile ‘Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa’ Projesi İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile ‘Kızanlar Geleceğe Umutla Bakıyor’, ‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek’ Projesi, İlçe Tarım Müdürlüğü ile bölgemizin ihtiyaçları göz önüne alınarak açtığımız kursları hayata geçirdik. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası İşbirliği ile istihdama yönelik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzde kurslar açıldı. Okullarımızdan mezun olmuş öğrencilerimize rol model olarak kariyer sahibi mezun öğrencilerimizi “Kariyer Sohbetleri” etkinlikleri ile öğrencilerimizle buluşturduk. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin tanıtımı, öğretmen ve öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmaları ‘Eğitimden Üretime’ yılsonu sergisi düzenleyerek sergiledik. 2015-2016 Eğitim öğretim yılı sosyal kültürel ve sportif alanlarda okullarımızın il dereceleri aldığı verimli bir yıl oldu. TÜBİTAK Bölge Finallerinde bilgisayar alanında Yusuf Çapraz Anadolu Lisemiz Bölge Birincisi, Keşan Lisemiz Tarih alanında Bölge Üçüncüsü olarak büyük başarıya imza attı. Öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerimizin girecekleri sınavlarda yararlanabileceği sınavlara yönelik bilgilendirme kılavuzu hazırladık. Akademik başarılarımız bizleri mutlu etti. Okullarımızda Bademlik ve İnönü Okullarına sosyal etkinlik konteynırları konularak öğrencilerin çok yönlü gelişmelerine katkı sunacak materyaller ile okullarımızın çalışmaları desteklendi.” dedi.
Bademlik İlk-Ortaokulu’na Nurettin Topçu adına “Zenginleştirilmiş Kütüphane” kurulduğunu da sözlerine ekleyen İlker Erarslan, şunları söyledi; “Yine İlçemiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na Nobel Ödüllü Bilim Adamımız Prof. Dr. Aziz SANCAR’ ın ismini verdiğimiz Fen laboratuvarı kuruldu. Okullarımızda birçok konuda fiziki iyileştirme çalışmaları yapıldı. İlçemizdeki eğitim yatırımları devam etmektedir. Okullarımızda özel eğitime yönelik birçok destek eğitim odası ve özel eğitim sınıfları açarak öğrenci ve velilerimizin hizmetine sunduk. Engelli öğrencilerimizin üzerlerindeki engeli kaldırmayı ve öğrencilerimizin topluma adaptasyon sürelerini hızlandırmayı amaçlıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğe bakıp yeni hedefler belirleyip çalışmalarımızı bu yönde planlıyoruz. Görevimizi bizlere verilen destek ve inanç ile sürdürüyoruz. Bu bakış ile çalışmalarımıza ileriye dönük bir ivme vererek sürdürmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan ve Kaymakamımız Sayın Nuri Özder basta olmak üzere Okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, okullarda ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzde görev yapan tüm personelimize, Sayın Velilerimize ve eğitimin tüm paydaşlarına çocuklarımızın geleceği için verdikleri destek ve çalışmalardan ötürü teşekkür eder, saygılar sunarım.”
Bu haber 875 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR