Bugun...
Erdemir, 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesini değerlendirdi
Tarih: 21-04-2016 20:36:00 + -Erdemir, 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesini değerlendirdi

Eğitim Bir Sen Keşan İlçe Temsilcisi Erdinç Erdemir, yaptığı açıklamada,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonun iptal edilmesine dair değerlendirmede bulundu.

Erdemir, açıklamasında “Vatan uğruna, bayrak uğruna, millet uğruna ve tüm mukaddesat uğruna şehit olmuş vatan evlatlarının aziz hatıraları ve ailelerinin yası canlı bir tablo gibi önümüzde dururken resepsiyon iptaline başka anlamlar yüklemeyi anlamsız bulduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Erdinç Erdemir, “T.B.M.M’nin açılışının 96.yıldönümünü idrak ettiğimiz bu günlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Milletimize, çocuklarımıza ve Tüm dünya çocuklarına kutlu olmasını diliyorum. TBMM millet iradesinin yansımasıdır. Milleti özne kabul edişimizin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradenin millet iradesi olduğunun göstergesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün millet iradesine ve egemenliğin millete ait oluşuna ilişkin şu sözleri son derece anlamlıdır: ‘Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletlerin esareti üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar. Hakimiyetine doğrudan doğruya sahip olmanın kıymetini pek iyi anlayan ve pek iyi bilen millet, bu mukaddes hakimiyetine karşı baş gösterecek her tehlikeyi kahredecektir.’ Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini kavrayamamış, egemenliğin milletin bütününe değil, elit bir kesime ait olduğu zannına göre hareket eden kesimlerin milli mücadele dönemini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün millet iradesine ve egemenliğine ilişkin görüşlerini ihtiva eden metinleri tekrar tekrar okumaları ve hazmetmeleri gerekir.

Son zamanlarda milleti ve iradesini hafife alan, milli egemenliği millete rağmen millet için egemen olma biçimine dönüştürmeye çabalayan yaklaşımları kaygıyla takip ediyoruz. Millet iradesini hiçe sayanlar bilmelidirler ki, Bu milletin her bir ferdi kendi geleceğini, ülkesinin geleceğini önemsemektedir. Milli iradeye ipotek koymaya çalışanlar, kaybetmiş oldukları vesayetlerini tekrar inşa etmeye çalışanlar, inşa etmeye çalıştıkları enkazın altında kalacaklardır.”

Erdemir, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Geçtiğimiz günlerde Keşan’da bazı sendikalar ve derneklerin bir araya gelerek yaptıkları 23 Nisan Resepsiyonu ile ilgili açıklamaların bilinçli bir şekilde milletin zihnini bulandırmaya yönelik çabalar olarak değerlendiriyoruz.  Sanki artık milli bayramlar kutlanmıyor ve bundan sonra da kutlanmayacak algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Şu çok iyi bilinmelidir ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları günler öncesinden başladı. Tüm ilk ve ortaokulların bahçelerinde çocuklar doyasıya coşkuyla bayram sevincini yaşıyorlar.23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Keşan Atatürk Spor Salonu ve Gençlik Merkezi Spor Salonunda okullar arası yarışmalar yapılıyor çocuklar ödüllendiriliyorlar. Allah aşkına siz Keşan’da yaşamıyor musunuz? Eğitim sendikalarının temsilcileri okullardaki 23 Nisan etkinliklerinden hiç mi haberiniz yok? Lütfen insanların zekasıyla alay etmeyin ve kafanız kumdan çıkarın. Sürekli gerginlik çıkararak bir yere varamazsınız. Resepsiyon iptali ayrı bir şeydir. Bu resepsiyon merakınızı da anlamakta güçlük çekiyoruz. Gerekçe milletin vicdanında haklı yerini almıştır. Vatan uğruna, bayrak uğruna, millet uğruna ve tüm mukaddesat uğruna şehit olmuş vatan evlatlarının aziz hatıraları ve ailelerinin yası canlı bir tablo gibi önümüzde dururken resepsiyon iptaline başka anlamlar yüklemeyi anlamsız bulduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ülkemizde toplumsal barış ve huzurun demokrasiyi içimize sindirmek, millet iradesini egemen irade olarak kabul etmekle mümkün olacağına inanıyor, milli mücadeleyi gerçekleştiren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun”
Bu haber 1011 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR