Bugun...
F. Gülver: Kantar CHP mahalle temsilcisi mi?
Tarih: 10-05-2015 04:37:00 + -


Ferat Gülver, Yeni Mescit Mahalle Muhtarý Fikret Kantar’ýn mahalle halkýnýn hiçbir problemini çözemediðini belirterek, "Sayýn Kantar CHP mahalle temsilcisi mi yoksa mahallenin muhtarý mý?” diye sordu.

F. Gülver: Kantar CHP mahalle temsilcisi mi?
 
 

Gazeteci Ferat Gülver, Yeni Mescit Mahallesi Muhtarý Fikret Kantar’ýn, Roman vatandaþlarýn problemlerini çözmek yerine magazinsel takýlýp tribünlere oynadýðýný belirtti.
Gülver; Keþan gazetelerini ne zaman eline alsa iki kiþiyi gördüðünü ve bunlardan birinin Yeni Mescit Mahallesi Muhtarý Kantar, diðerinin ise sermayenin patronu olduðunu kaydetti.
Ferat Gülver, “Sermayenin patronunun parasý var konuþur. Sevgili Kantar ise konuþarak boþa zaman harcýyor. Bugünü kadar mahalle halkýnýn kronik hiçbir problemini çözemedi. Keþan Belediyesi’nden bir ihtiyacý olduðu dönemde yerel basýnda hükümet aleyhinde 1-2 laf edip sonunda da mutlaka Keþan Belediye Baþkaný Mehmet Özcan’a teþekkür ediyor. Sayýn Kantar CHP mahalle temsilcisi mi yoksa mahallenin muhtarý mý?” diye sordu.

“KONUTLARI TOKÝ YAPIYOR”
Baþbakan Erdoðan’ýn, “Ben, Roman vatandaþlarýmý artýk çadýrda yaþarken görmek istemiyorum.” sözünü hatýrlatan Gülver, “Romanlar için konutlarý TOKÝ yapmasýna raðmen, Kantar devlete teþekkür etmek yerine, Keþan Belediye Baþkaný Özcan’a teþekkür ediyor.” dedi.

“MANDELA OLMA HEVESÝ VAR HERHALDE”
Fikret Kantar’ýn, bir Nelson Mandela olma hayali varsa öncelikle Roman vatandaþlarýn konut meselesinin çözümüne katký sunmasý gerektiðini öne süren Ferat Gülver, þöyle devam etti:  “Roman çocuklarýn yüzde 99’u ilköðretimden sonra okumuyor- okuyamýyor. Gençler iþsiz, hepsinin tek umudu klarnet. Serkan Çaðrý olmanýn hayaliyle yaþýyorlar. Sanayi çýrak bulamazken, gençler boþ geziyor. Ýþyeri sahipleri Roman çocuklara güvenmiyor. Muhtar Kantar ailelerle görüþüp Roman çocuklara güven saðlatýp onlarý üretime kazandýrmalý. Okuyabilenlere de destek olunmalý. Tarih öðretmeni Recep Göçmez ve Ýngilizce öðretmenliðini bitiren diðer Roman kardeþimizi örnek almalýlar.”

KENTSEL DÖNÜÞÜM…
Yeni Mescit Mahallesi’nin, Tugay yanýndaki Keþan Meslek Yüksek Okulu’na kadar 600-700 metre doðuya ötelenerek kentsel dönüþümün mutlaka yapýlmasý gerektiði fikrini yineleyen Gülver, “Eski otogar da içine katýlýnca Keþan büyük bir þehir meydaný kazanmýþ olacak ve bunun yanýnda ilçemiz baraka evlerden oluþan görüntü kirliliðinden kurtulacak. En önemlisi de Roman vatandaþlarýmýz güzel birer ev sahibi olacak. Tabii 1+1 deðil; (metrekare küçük olsun ama) mutlaka 3 +1 daireler olmalý. Çünkü Romanlar çok çocuklu ve bu nedenle sosyal sýkýntýlara yol açmamalý.” þeklinde konuþtu.

 

 
 

Bu haber 520 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİ
Bu haber 576 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR