Bugun...
Faik Perim; İki yakınımı bu sebeple kaybettim
Tarih: 10-05-2015 07:07:00 + -Beyendik Beldesi Aydoðan Mahallesi sakinlerinden Faik Perim, belediyenin yaptýðý kanalizasyon þebekesinin evinin önünden usulüne uygun þekilde geçmediðini, yaþanan olumsuz tablo nedeniyle iki yakýnýný enfeksiyon rahatsýzlýðýndan kaybettiðini, kendisinin de ayný hastalýktan muzdarip olduðunu bildirdi ve sesinin çevre ve insan saðlýðý ile ilgilenenler tarafýndan duyulmasýný istedi.

Evinin önündeki kanalizasyon nedeniyle evinin kokudan ve pislikten ötürü oturulamayacak duruma geldiðini belirten Perim “Yaþanan bu durumdan son derece rahatsýzlýk duyuyoruz. Bu durum koku ve pisliðin yaný sýra, saðlýðýmýzý da olumsuz etkiliyor ve tehdit ediyor. Açýktaki kanalizasyon nedeniyle alandan enfeksiyon kapan annem þubat ayýnda, haziran ayýnda da babam vefat etti. Þimdi de ben enfeksiyon kaptým. Ben de Ýstanbul Yedikule Göðüs Hastalýklarý ve Göðüs Cerrahisi Eðitim ve Araþtýrma Hastanesi’nde tedavi görüyorum. Tedavinin ardýndan hastalýðým sona erdi. Ancak ayný hastalýk tekrar baþ göstermeye baþladý. Ve yeniden tedavi oluyorum. Yaþanan olayla ilgili olarak BÝMER’e dilekçe yazdým. Kanalizasyon atýklarý dizlerimize kadar geliyor. Bu sadece bizi deðil tüm mahalleyi tehdit ediyor.” dedi.

 

“MASKE TAKILMADIÐI TAKDÝRDE BAHÇEDE GEZMEM MÜMKÜN DEÐÝL”
Kanalizasyon þebekesinin açýk durumda olduðuna kayýt düþen Faik Perim, sözlerini þöyle sürdürdü: “Fosseptik çukuru olduðu gibi tüm pislikler açýk þekilde duruyor. Beyendik’in tüm pislikleri benim evimin önünde birikiyor. Fosseptik çukurunun açýk olmasýndan dolayý mikrop ve enfeksiyon kapýldýðý ile ilgili doktor raporlarýmýz var. Ben evimin bahçesinde gezerken devamlý olarak maske kullanmak zorunda kalýyorum. Maske takýlmadýðý takdirde bahçede gezmem mümkün deðil.”

“ÝLGÝLÝLER KANAYAN YARAYA EL ATMALI”
Perim, açýklamasýný þöyle tamamladý: “Doktora gittiðim zaman yapýlan kontrollerde iki akciðerden birinde 1 cm diðerinde ise 1,5 cm nodül olduðu bildirildi. Nodül de enfeksiyona baðlý olarak ortaya çýkýyor. BÝMER’den bize þu ana kadar cevap gelmedi. Yakýn zaman içerisinde umarým cevap gelecektir. Çevre ve insan saðlýðý ile ilgilenenler ölümlere dahi yol açan bu kanayan yaraya el atmalý.”

 
 

Kaynak: MedyaKeşan

Bu haber 877 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Bu haber 437 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR