Bugun...
Ferat Gülver, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı
Tarih: 12-05-2015 06:45:00 + - 
Ferat Gülver, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı
 
 

Gazeteci Ferat Gülver, AK Parti’den Keşan Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
Gülver, Konuyla ilgili basın toplantısını Kurban Bayramı’ndan sonra yapacağını söyledi. Projeleriyle birlikte her türlü hazırlığını yaptığını ifade eden Gülver, “Gelecek seçim için değil, gelecek nesil için belediyecilik’ felsefesiyle Keşan'a yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğim” dedi. İstanbul’da ulusal basında 20 yıl görev yaptıktan sonra 2009 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul'un en büyük ilçesi Bağcılar Belediyesi'nde belediyecilikle ilgili çok önemli tecrübeler edindiğini belirten Gülver, “Keşan’ın sevilen, saygın kişilerinden oluşturacağımız ekip ile  Keşan tarihine geçecek bir dönem yaşatacağız. 2014-2019 Keşan’ın altın yılları olacak” diye konuştu.
KEŞAN, EĞİTİM KAMPÜSÜ OLACAK
“Öncelik insana yatırım olacak, gençlerin eğitimi temel hedefimiz” diyen Gülver, “Okul sayısı ve çeşidi açısından belki de Türkiye’nin en şanslı ilçelerinden biri olan Keşan’da fen lisesi, Anadolu öğretmen lisesi ve üniversite birimlerinin eğitime kazandırılması çok önemli bir adım oldu. Yurt eksikliği var ve bunları kısa sürede ilçemize kazandırıp Keşan’ın bir eğitim kampusu haline gelmesini sağlayacağız. En büyük ağırlığı eğitime vereceğiz." dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Gülver, kentsel dönüşümü şehircilik açısından Keşan için bir kurtuluş projesi olarak gördüğünü kaydederek sözlerine şöyle devam etti; "Dönüşümü mutlaka gerçekleştireceğiz. İnsanımızın en iyi şartlarda yaşamasını istiyoruz. İki Şerefeli Camii ve (4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yanındaki) Keşan Meslek Yüksek Okulu arasındaki bölgede prestij bir kentsel dönüşüm uygulayacağız. Beyoğlu Tarlabaşı modeli gibi yüksek binalar değil, mahalle havasının yaşanacağı 3-4 katlı yöresel mimarinin olacağı bir kentsel dönüşüm olacak. İddia ediyorum Paşayiğit Caddesi Keşan'ın en nezih caddesi olacak."
TURİZM KEŞAN'IN EN BÜYÜK SERMAYESİ
Turizmin Keşan’ın can damarı olduğunu kaydeden Gülver şöyle devam etti: "Yazın yaşadığımız canlılık Keşan esnafına nefes aldırıyor. Malum, Saros Körfezi turizm bölgesi ilan edildi. İktidarın imkanlarını buraya getirerek projelerin bir an önce hayata geçirilmesi önceliklerimiz arasında olacak.  Mecidiye'yi turizme kazandırmaya çalışacağız. Bölgenin NATO tatbikat alanından çıkarılması için çaba sarf edeceğiz. Dünya incisi sahilimizi konut değil sosyal tesis ve otel ağırlıklı projelerle turizme kazandırmak en büyük hedefimiz olacak. Tabi verimli toprakları katletmeden.... Taş ocaklarının, bölgemizin duble yol çalışmaları tamamlandıktan sonra kapatılacağı açıklandı. Taş ocaklarını kaliteli toprak hafriyatları ile doldurup fidan dikilerek yeşillendirilmesi için gayret edeceğiz.” 
ENEZ - EFES YOLU ARASINDA SAHİL YOLU
“İpsala - Enez arasında yapılan yol; İpsalalıların hatta sınır kapısından gelebilecek turistlerin Enez'e gidişlerini 60 -70 km kısaltılmış oldu. Bu yol, Yayla, Erikli, Mecidiye, Gökçetepe, Sazlıdere ve Adilhan üzerinden geçerek Efes Yolu'na yani Çanakkale yoluna bağlanmalı. Saroz Körfezi'nin gerçek hareketliliği bu sahil yolu ile kazanacağını düşünüyorum. Yayla'da oturan yakın beldelere gidebilmeli, Gökçetepe'de yazlığı olan akşamları ailece Erikli'ye gidebilmeli... Turizm çalışmalarımızın ikinci ayağı masmavi sahillerimizin tanıtımı… Medya aracılığı ile bunu gerçekleştireceğiz. Milyonların yaşadığı İstanbul’dan özellikle Erikli ve Yayla sahillerine büyük ilgi var.  İstanbul’un interlandı, (arka bahçesi) konumundaki Keşan ve Saros Körfezi’nin Enez’den başlayıp Sazlıdere’de bittiğini birbirinden güzel sahil beldelerimiz olduğunu anlatacağız.”
HEDEF PROJELER:
GÜNEŞ VE RÜZGAR ENERJİSİ

Rutin belediyecilik hizmetleri ile uğraşmayacaklarını belirten Gülver hedef projelerini şöyle sıraladı: “Önümüzdeki dönem sürdürülebilir enerji, ekolojik çevre ve su kaynaklarının verimli kullanılması tüm dünyanın en önemli gündem maddesi. Bu sebeple güneş ve rüzgar enerjisi konusundaki potansiyelimizi değerlendirmek istiyoruz. TV antenlerinin bulunduğu tepeler rüzgar enerjisi için çok müsait. Oldukça yüksek olan tepelerimizi rüzgar gülleri ile donatıp enerji üretebiliriz. Enez başardı Keşan da başarabilir...
SIRA EVLER VE ŞEHİR PARKI PROJESİ
Toplu konutların alt bölgesinde Keşan’ın prestiji olacak olan villa ağırlıklı bir Sıra Evler Projesi ilçemize çok yakışacaktır. Zira yeni Devlet Hastanesi, Çanakkale Yolu Kavşağı’na yapıldığı zaman sağlık görevlileri için nitelikli konut ihtiyacı da doğacak. Emekli yazlıkçılarımızı, yani Saros aşıklarını kışın da Keşanlı yapmak gerektiği kanısındayız. Bu sebeple de o bölgedeki Karayolları Tesislerinin olduğu alana ikinci bir Cennet Parkı yapıp eski yağ fabrikası arazisinin yerine de bir alışveriş ve ya
Bu haber 401 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR