Bugun...
Ferat Gülver: Meydan projesi iki heykel bir anıttan ibaret olmamalı
Tarih: 12-05-2015 14:55:00 + -Ferat Gülver: Meydan projesi iki heykel bir anıttan ibaret olmamalı

 
 

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın hayata geçirmeyi düşündüğü Meydan Projesi için, Keşan’daki mimarlarla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

29 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 18.00’de Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Özcan, İmar ve Şehircilik Müdürü Sebahattin Eren ile mimarlarŞengül Özcan, Hasan Savranoğlu ve Şenol Yalıkatıldı.

Toplantıda mimar Mine Çiçek, hazırlanan 3 proje hakkında, sunum eşliğinde bilgiler verdi. Daha sonra,toplantıya katılanlar projeyle ilgili görüşlerini dile getirdi. Fikir alışverişinin gerçekleştirildiği toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Projenin, Temmuz ayının ilk haftasında Keşan Belediyesine teslim edileceği ve 25 bin m2’lik bir alanı kapsadığı belirtildi. Proje kapsamında, Keşan Belediyesinin bulunduğu alana 4 yıldızlı bir otel yapımının düşünüldüğü, köy garajı olarak kullanılan alan ile Atatürk Parkı’nın bulunduğu alanda çeşitli donatıların yer alacağı, ayrıca içinde sergi salonu, kent müzesi, atölyeler ve gösteri salonu ile kafeterya bulunan bir Kültür Merkezi’nin de inşa edileceği açıklandı.

....
GÜLVER: CUMHURİYET MEYDANI İKİ HEYKEL VE BİR ANITTAN İBARET OLMAMALI

Gazeteci Ferat Gülver, Keşan Belediyesi’nin hayata geçirmeyi düşündüğü Cumhuriyet Meydanı Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Keşan Belediye Başkan aday adayı Gülver, Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın Meydan Projesi için Keşan’da bulunan mimarlarla bir bilgilendirme toplantısı yapmasının katılımcı yönetim açısından olumlu bir yaklaşım olduğunu ifade ederek, “Ancak toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve İmar ve Şehircilik Müdürü Sebahattin Eren’in yanı sıra sadece Başkan Özcan’ın eşi Mimar Şengül  Özcan ile CHP Keşan Belediye Başkan aday adaylarından Mimar Şenol Yalı ve Mimar Hasan Savranoğlu  katılmış. Keşke daha çok katılımlı bir istişare toplantısı olsaydı. Gerçekten de ortak akılın benimsediği projenin hayata geçirilmesi düşünülüyorsa geniş katılım sağlanmalıydı.” diye konuştu.

PROJELER HALKA DA SORULMALI

Gülver, Meydan için hazırlanan 3 proje hakkında belediye internet sitesinde detaylı bilgi sunulmadığını kaydederek şöyle devam etti; “Belediye sitesinde projeler tek tek anlatılıp halkın oyuna sunulması daha katılımcı ve demokratik olur.

Köy Garajı ile Atatürk Parkı’nın bulunduğu 25 bin metrekarelik alana çeşitli donatıların yer alacağı meydan düşünüldüğü, projede ayrıca, içinde sergi salonu, kent müzesi, atölyeler ve gösteri salonu ile kafeteryanın yer alacağı bir kültür merkezi’nin bulunacağı açıklandı.

MEYDAN İKİ ŞEREFELİ CAMİİ İLE BÜTÜNLEŞMELİ

Keşan için sembol olabilecek bir proje hedefleniyorsa çok iyi hazırlanması ve kullanılabilir olması gerek. Hatta Atatürk Orta Okulu ve Keşan İmam Hatip Lisesi başka yere taşınarak Meydan büyütülüp İki Şerefeli Cami Meydan Projesi ile bütünleşmeli. Projeye her türlü etkinliklerin yapılabileceği orta ölçekli açılır – kapanır çatılı bir amfitiyatro da ilave edilebilir. Yazın sinema, tiyatro ve konser etkinlikleri düzenlenebilir ve Meydan çekim merkezi halini alır. “
Bu haber 495 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR